Zopar porovnani (pri pocte zon som vychadzal z Koncepcie BID, strana 19):
Bratislava - Pezinok VLAK:
DNES: 24 sk / 18 sk
BND: 36 sk / 27 sk
Bratislava - Stupava BUS:
DNES: 28 sk / 17 sk
BID: 27 sk / 20 sk
Bratislava - Dunajska Luzna BUS:
DNES: 25 sk / 13 sk
BID: 36 sk / 27 sk
Bratislava - Malacky VLAK:
DNES: 48 sk / 42 sk
BID: 54 sk / 45 sk
(Cena pred lomitkom je pri ceste zo zony 100, za lomitkom pri ceste zo zony 101. Pri cene dnes je vzdy pouzita prva zastavka v danej zone (plati len pre Bratislavu).)
Takze s tou BIDkou to vychadza furt drahsie. Aj ked je pravda ze s PCL to vyjde asi trochu lacnejsie, ale... ? ? ?
Bratislava - Pezinok VLAK:
DNES: 24 sk / 18 sk
BND: 36 sk / 27 sk
Bratislava - Stupava BUS:
DNES: 28 sk / 17 sk
BID: 27 sk / 20 sk
Bratislava - Dunajska Luzna BUS:
DNES: 25 sk / 13 sk
BID: 36 sk / 27 sk
Bratislava - Malacky VLAK:
DNES: 48 sk / 42 sk
BID: 54 sk / 45 sk
(Cena pred lomitkom je pri ceste zo zony 100, za lomitkom pri ceste zo zony 101. Pri cene dnes je vzdy pouzita prva zastavka v danej zone (plati len pre Bratislavu).)
Takze s tou BIDkou to vychadza furt drahsie. Aj ked je pravda ze s PCL to vyjde asi trochu lacnejsie, ale... ? ? ?
Snad to Slovakov nauci ze aj takato moze byt doprava a vo volbach zvolia niekoho komu na nej bude zalezat..
Viedensky nater v BA
m@rtin
Já se tu přeci nehádám o tom, zda ta norma ve Vídni platí. Tím textem jsem jen jasně naznačil, že norma nápravového tlaku vychází z plně zatížené tramvaje. Pokud prospekt ULFu uvádí 12 t., pak je to jistě při plně zatížené tramvaji. A pokud aquila tvrdí, že je to blbost, pak se ptám, kolik tedy Siemens počítá? Jestli 4os/m2, tak pak ho má ještě výrazně vyšší (při pražské normě), pokud 8os/m2, čemuž věřím i já, pak ho má vyšší než 14T o necelé 2 tuny.
S druhým bodem naprosto souhlasím až na dovětek, že to panelům BKV nevadí. Proč maj 14T momentálně zakázáno jezdit na lince 9? Protože se v Seifertově propadl panel. Do doby opravy maj Poršetry z důvodu vysokého NT zákaz na lince 9.