Reakcia na Update: Čo nahradilo staré Ikarusy?....
Dnes pri ceste 95kou, ktorá praskala pod balíkom už na svojej druhej zastávke, som zhodnotila všetku tú úbohú žalosť, v ktorej v zimnom období cestujem denne. ? 435ky, ktoré DPB má, poznám od novoti, všetky, kus za kusom. Je jasné, sú to stroje, ktoré slúžia a prirodzene odchádzajú. Ale neadekvátne suplovanie bez akejkoľvek obnovy vo vozovom parku sú výsledkom onej spomínanej žalosti... 4846, s ktorým som šla dnes ráno. Býval to Pán voz. Dnes - ako aj z 80% ďalších - je z neho studené, smradľavé približovadlo, s lepkavými sedačkami, pofixkované, špinavé, vŕzgajúce, rozbité...A bude musieť vydržať ďalších x rokov... Že je masívny odliv cestujúcich? Čuduje sa niekto? ?
Dnes pri ceste 95kou, ktorá praskala pod balíkom už na svojej druhej zastávke, som zhodnotila všetku tú úbohú žalosť, v ktorej v zimnom období cestujem denne. ? 435ky, ktoré DPB má, poznám od novoti, všetky, kus za kusom. Je jasné, sú to stroje, ktoré slúžia a prirodzene odchádzajú. Ale neadekvátne suplovanie bez akejkoľvek obnovy vo vozovom parku sú výsledkom onej spomínanej žalosti... 4846, s ktorým som šla dnes ráno. Býval to Pán voz. Dnes - ako aj z 80% ďalších - je z neho studené, smradľavé približovadlo, s lepkavými sedačkami, pofixkované, špinavé, vŕzgajúce, rozbité...A bude musieť vydržať ďalších x rokov... Že je masívny odliv cestujúcich? Čuduje sa niekto? ?
Valec
Re #100826 2xT3SUCS: Táto "teória" sa pekne potvrdila aj v Bratislave, konktrétne pri linke 74. Pamätám si, keď ešte cez víkend jazdil kĺbák každých 16 minút. Potom prišiel taký múdry človeka ako ty a začal škrtať. Dnes chodieva sólo každých 30 a vo voze v priemere tak isto 20 ľudí ako v čase kĺbákov. A zasa víkendová 93 je presným opakom, kedysi bol cez víkend interval 12-15 minút, dnes je 7,5 a ľudí skoro stále rovnako.