Staré prístrešky na zastávkach MHD budú nahradené novými

Mesto Trnava osadí takmer tri desiatky nových zastávkových prístreškov namiesto existujúcich reklamných prístreškov.

Mesto Trnava vyhlásilo verejnú súťaž na dodanie a montáž nových zastávkových prístreškov na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Spolu sa predpokladá osadenie 28 nových prístreškov. Odhadovaná hodnota zákazky je necelých 51-tisíc € bez DPH.

Z celkového počtu 28 prístreškov by malo byť 18 dĺžky 4 metre (z toho 1 bez bočníc) a 10 prístreškov dĺžky 3 metre (z toho 2 bez bočníc). Mesto požaduje prístrešky s kovovou pozinkovanou konštrukciou antracitovej farby so zadnou stenou a bočnicami z číreho priehľadného nerozbitného materiálu (exell) a so strechou schopnou prepúšťať svetlo. Súčasťou prístreškov bude aj drevená lavička.

Rámcovú zmluvu s dodávateľom mesto plánuje uzatvoriť na 12 mesiacov.

Doplnené: Mesto Trnava uviedlo, že pôjde o výmenu existujúcich prístreškov, keďže končí zmluva s reklamnou spoločnosťou, ktorá prevádzkovala 26 prístreškov. Tieto prístrešky si firma v priebehu augusta demontuje. Mesto však rokuje s touto spoločnosťou aj o prípadnom odkúpení starých prístreškov do svojho vlastníctva.

Aktualizácia: Dodávateľom nových prístreškov bude firma L-Den, s.r.o., Lutila, ktorá dodá prístrešky typu Antidelikvent Kubko spolu za cenu 48 562 € bez DPH. Prístrešky na jednotlivých zastávkach sa budú realizovať na základe objednávok mesta Trnava najneskôr do 60 dní od vystavenia objednávky.

Zoznam zastávok, kde by malo prísť k výmene prístreškov:

Zastávka
B. Smetanu
Dohnányho (obojsmerne)
Prednádražie, G. Dusíka
Linčianska
Hlboká
Hospodárska (obojsmerne)
Hospodárska, Bernolákova brána (obojsmerne)
J. Bottu
J Bottu, Park J. Kráľa
Kollárova
Okružná
Saleziánska
Spartakovská
Špačinská, Obch. akadémia
Špačinská
Študentská, Orion
T. Vansovej, Okružné nám.
T. Vansovej, cintorín (obojsmerne)
Trstínska, Skladová
Linčianska I

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Najprv bolo treba mať zabezpečené nové prístrešky a potom demontovať! Nerobíte to náhodou opačne? V čase nevhodného počasia čakáme nekryti (slnko, dážď, vietor.....).