Zmeny v MHD Trnava (od 31.7.2023)

Mestská doprava v Trnave má byť atraktívnejšou alternatívou k individuálnej automobilovej doprave.

Mesto Trnava informovalo o pripravovaných zmenách v prevádzke a organizácii liniek MHD, ktoré vstúpia do platnosti od 31. júla 2023. Najväčšou zmenou je zvýšenie počtu spojov na jednotlivých linkách a zavedenie pravidelnej taktovej dopravy s odchodmi v ľahko zapamätateľných časoch. Linkového vedenia sa zmeny dotknú len minimálne, ako mesto uvádza, nejde o revolučné zmeny, ale iba o evolúciu doterajšieho stavu.

Trasy väčšiny liniek zostanú nezmenené, s týmito výnimkami:

 • linka 1 bude skrátená po zastávku Linčianska, nebude zachádzať na Strojárenskú, ako náhradu bude možné použiť linky 4 a 5; na opačnom konci budú zachádzky vykonávané po zastávku Letisko, linka tak už nebude zachádzať do Veľkého Dvora;
 • linka 2 bude mať predĺženú trasu niektorých spojov až na konečnú Kočišské, kde nahradí linku 13;
 • linky 2 a 4 budú tiež zachádzať na zastávku Železničná stanica;
 • linka 4 bude predĺžená na konečnú Strojárenská, BOGE namiesto linky 5;
 • linka 5 bude skrátená po zastávku Strojárenská, SACHS;
 • linka 13 bude zrušená, ako náhradu bude možné využiť spojenie linkami 2 a 14 s jedným prestupom v uzle Zelený kríčok/Šrobárova.

Odchody autobusov budú primárne nastavené tak, aby nadväzovali na odchody a príchody vlakov na ŽST Trnava a zároveň aby bolo medzi jednotlivými linkami možné prestupovať bez veľkých čakacích časov.

Aktualizácia: Nové zastávkové cestovné poriadky sú dostupné aj na našich stránkach a zmeny boli zapracované aj do Plánovača cesty.

 • Linka 1 (Linčianska - Kopánka - Letisko)
  • Premávka bude v špičkách pracovných dní v intervale 30 minút, v ostatnom čase a vo voľných dňoch 60 minút.
  • Kočišské obsluhované v pracovných dňoch každých 60 minút, vo voľných dňoch každé dve hodiny.
 • Linka 2 (Linčianska - Kamenný mlyn - Kočišské)
  • Premávka bude v špičkách pracovných dní v intervale 30 minút, v ostatnom čase a vo voľných dňoch 60 minút.
 • Linka 3 (Kopánka - Prednádražie)
  • Premávka bude v pracovných dní v intervale 30 minút, ráno, večer a vo voľných dňoch 60 minút.
 • Linka 4 (Kopánka - Linčianska - Strojárenská, BOGE)
  • Premávka bude v pracovných dňoch v intervale 30 minút + vložené školské spoje počas špičiek v úseku Žel. stanica - Kopánka, večer a vo voľných dňoch 60 minút.
  • Zachádzky na Strojárenskú počas striedania pracovných zmien.
 • Linka 5 (Botanická - Linčianska - Strojárenská, SACHS)
  • Premávka bude v špičkách pracovných dní v intervale 20 - 40 minút, v ostatnom čase a vo voľných dňoch 60 minút.
  • Zachádzky na Strojárenskú počas striedania pracovných zmien.
 • Linka 6 (Sibírska - Prednádražie)
  • Premávka bude v pracovných dňoch v intervale 30 minút, ráno, večer a vo voľných dňoch v intervale 60 minút.
 • Linka 12 (Linčianska - Kopánka)
  • Premávka bude v pracovných dňoch v intervale 60 minút.
 • Linka 14 (Modranka - Viktoríniho nám.)
  • Premávka bude v špičkách pracovných dní v intervale 30 minút, v ostatnom čase a vo voľných dňoch 60 minút.
 • Linka 16 (Nemečanka - Nová, OBI)
  • Premávka bude celotýždenne v intervale 60 minút.
 • Linka 21 (Modranka - Sibírska)
  • Školská linka, iba menšie časové posuny.
 • Linka 22 (Linčianska - Vozovka)
  • Školská linka, iba menšie časové posuny.
 • Linka 23 (Sibírska - Vozovka)
  • Školská linka, bez zmeny.

Každá mestská časť bude mať priame spojenie k železničnej stanici (zastávky Železničná stanica alebo Dohnányho), väčšina častí mesta má byť taktiež dosiahnuteľná spojením s jedným prestupom. Prestupnými uzlami majú byť najmä zastávky Železničná stanica, Hospodárska a uzol Zelený kríčok/Šrobárova. Odchody liniek budú vo vzájomnom preklade (rovnomerne rozložené odchody) v úsekoch:

 • Linčianska – centrum: linky 1 2 4 5 12
 • Kopánka – centrum: linky 3 4
 • Prednádražie – centrum: linky 3 5 16

Mesto bude po zmenách monitorovať jednotlivé linky a zbierať pripomienky od cestujúcich, ktoré vyhodnotí a následne prípadne zapracuje do cestovných poriadkov.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: BBBB #19:
ak dobre pozerám, linka 3 celodenný interval až do večerných hodín pracovne dni 30 minút, Linka 1 v špičke pracovných dní interval 30 minut, spolu s linkou 4 interval 15 minut v špičke. Na Trnavu pekne luxusne spojenia.
Kde je prosím viac spojov? Linky c. 1 a 3 chodia raz za hodinu, žiadne prispôsobenie spojov k vlakom, je vidieť, že cestovný poriadok robili "odborníci", ktorí MHD používajú.
Celkom nelogická je aj zastávka Botanická na linke č.5, na ktorej zastavuje, pričom je to úplná zbytočnosť keď G.Dusíka je hneď za rohom, ani nie 70m
Zrusenie linky 13, prestup vobec nefunguje, dnes mama isla 10:19 z Tesca a mala na Zelenom kricku prestupit na linku 2. Autobus hoci isiel nacas, vobec necakal na linku 14, aby bol umozneny predtup do Kamenaca. Cele zle... Autobusar videl ich a napriek tomu odisiel... Ten kto byva v Kamenaci, detom vobec nezavidim cestovat na Gymnazium... zmrznu v zime na zastavke, ked im autobus pred nosom odite... ako dnes mojej mame. Prestupy v TT nefunguju
okolo 3,5€ za jazdu v TT..treba si konkrétne pozrieť cenník konkrétnej taxi služby..ja osobne ale využívam Bolt
Pačia sa mi tie zmeny, konečne taktová doprava. Nie som sice Trnavčan, ale často chodim do Trnavy a využívam aj MHD. Ešte mám otázku kedze nemáte nočné spoje kolko stoji v pripade potreby u vás Taxi? Dik 🙂
Reakcia na: Mira1 #11:
tu sa ale nebavíme o tom koľko ľudí ide zo stanice, ale koľko ľudí zo Šrobárovej ide do Sachsu..pretože zo stanice teraz nastúpia na 4 namiesto 1
Kamenného mlyna im linka č. 13 uľahčovala nákupy, lebo sa ňou dopravili ku štyrom obchodným centrám (Lidl, Kaufland, Tesco, Arkádia) a taktiež aj športu chtiví Trnavčania k plavárni, čo oceňovali hlavne v chladnejšom období.
Tie zmeny mi nepripadajú až také bombastické, aby si zaslúžili takú kampaň. 😀 Vraj "MESTSKÝ BUS".

To je podobné, ako keď Bročka ohlási stavbu "novej športovej haly". A v skutočnosti sa ide vedľa základnej školy postaviť nová telocvičňa. 😄
Reakcia na: kubevic #8:
dakujem za tip. urcite vyuzijem. chodievam touto linkou dost casto a nemyslim si, ze sa na smer strojarenska odvezu 2 ludia.... dnes som zo srobarovej isla na bus 05,18h., takmer plny uz od kopanky. a ano, vela ludi vystupi na stanici, ale vela ludi tam aj nastupi a drviva vacsina vystupovala na strojarenskej. tak len pre info. zrejme je to kazdy den ine....
Reakcia na: Valec #6:
nie, prave naopak, dakujem za vasu radu, pomohla. kedze na srobarovej je len 1 zastavka MHD, neviem ako viac ju konkretizovat. tak uz mi len ostava dufat, ze spoje nebudu meskat a stihem sa aj s prestupom dostat nacas. vdaka 👍
Reakcia na: Sara_tt #7:
Linka 5 je po novom na stanici 22:28, po starom 22:32. To nebolo stihnuteľné tak či tak. Ako poznáme naše vlaky, tak reálne príde 22:42 a to máte akurát bez rizika zmeškania spoja 22:53.
Reakcia na: Mira1 #5:
chodievam ráno spomínanou linkou a na Šrobárovej nastupuje dokopy asi 5 ľudí a drvivá väčšina z nich vystúpi na stanici alebo na Linčianskej..na Strojárenskú sa odvezie možno jeden, dvaja ľudia..takže namiesto hromženia si treba trošku naštudovať problematiku a riešenia sa našlo 🙂 akurát ja by som sa možno tou linkou 2 zviezol až na Nerudovu a tam prestúpil na 4..je tam krásnych 8 minút na prestup (pešo prejdeš cez cestu na opačnú zastávku smer Sachs) čiže úplne v pohode a dokonca 5:44 ide aj linka 5, čiže úplne luxusne sa pred 6:00 dostaneš do Sachsu..alebo sa z Nerudovej prejdeš pešo a urobíš niečo pre svoje zdravie a stále to bude v luxusnom čase 🙂
Cestujem z Bratislavy po 22h a nerozumiem ako nadväzuju spoje smer prednádražie na prichody vlakov.jediný spoj,ktorý aj chodil doteraz je č.5-22.28 po novom.22.19 nestihate a ked pridete rychlikom 22.30h,tak budete musiet čakat na spoj č.3 o 22.53h.Vyskúšajte si to večer na stanici.
Reakcia na: Mira1 #5:
Nepíšte odkiaľ konkrétne cestujete ráno, spomínate iba Šrobárovu, takže možno moja rada nebude úplne najlepšia. Ale skúsim.
Cez pracovné dni môžete nastúpiť o 5:11 na Zelenom kríčku do linky 2 a vystúpite na stanici o 5:18. Odtiaľ linkou 4 o 5:23 s príchodom k BOGE o 5:40. Na siedmu je spojenie rovnaké, akurát o hodinu neskôr.
Dobry den, prosim vas, to pre koho su urobene tieto zmeny? pre ludi, ktori sa maju dostat do prace a orazit dochadzku bud na 6-tu alebo na 7-mu, urcite nie. ako ste mohli takto slendriansky naplanovat MHD, ktore idu do priemyselneho parku na Strojarenskej? su tam minimalne 3 velke firmy, kde sa ludia potrebuju dostat do prace na zmeny, cez tyzden aj cez vikend. mysleli ste na to? podla vasich novych cestovnych poriadkov urcite nie. mozete mi odporucit ukazkovy spoj, ako sa mam z uranu dostat na 6tu hodinu na Strojarensku??? a neist z domu o 4,20 aby som isla na Srobarovu a nastupila na MHD c.1 o 4,31 h., ktora mi ide len po Linciansku?!? ani s prestupom na MHD c. 5 nemam sancu, okrem toho, ze s neskorsim spojom MHD c. 1 to vobec nestihnem. naozaj pomoc pre ludi..... dakujem. asi budem chodit na sarkanovi.... hlavne, ze MHD ma byt pre ludi. Najrychlejsia doprava Z a DO prace. V Trnave urcite nie. A pre tych, ktori zostavaju v Trnave aj pracovat a neodvezu sa len po stanicu, aby mohli ist na vlak mimo TT, MHD urcite nie je. Pozrite sa, ako boli naplanovane spoje na tento smer 10 rokov dozadu. Clovek sa dostal v dobrom case na rannu, poobednu aj nocnu. Rovnako ako THP na 7mu hodinu. Teraz co? Budem chodit pred pol 5 z domu, aby som o 6 bola na pracovisku? A na 7mu to tiez nevidim ruzovo. Chcela by som vediet, ci tie dotycne osoby, ktore tieto absolutne nezmyselne zmeny naplanovali, si aj niekedy vyskusali jazdu v MHD. Kolko ideme z prace cez celu Linciansku, kedze miesto povodnej trasy cez Gorkeho, musime ist cez celu Linciansku v case najvacsej zapchy. uz som za tych 12 rokov, co chodim tymto smerom zazila aj to, pri vasich skvelych optimalizaciach , ze zo Strojarenskej cesta na Zel. Kricek trvala aj 50 min. dobre ste to naplanovali, skutocne. Radost chodit takto skvele nastavenou MHD......... vdaka za pomoc!
samozrejme budem pisat aj na mail.adresu mestskybus.....
Reakcia na: Jana272 #1:
Pripomienky treba písať na tento mail : mestskybus@trnava.sk
Reakcia na: silvia5 #2:
Pripomienky treba písať na tento mail : mestskybus@trnava.sk
Dobrý deň prajem, zmeny v cestovných poriadkoch sú absolútne neprispôsobené ľuďom, ktorí chodia do práce skôr ako na 6.00hod. Všetci chcú, aby ľudia využívali čo najviac MHD ale takýmto spôsobom to má úplne iný dopad. Ide o linku číslo 6.
Pre mňa osobne je to zmena k horšiemu 😞 Po novom budem musieť po skončení práce čakať na autobus o 39 min. viac ako predtým a nestíham tak spoje na diaľkový autobus, takže budem musieť zase v Trnave čakať ďalších 50 min. na spoj domov...ide o linku 14 z Modranky