V prímestskej doprave pribudli ďalšie nové autobusy

Prvé nové autobusy SOR ICN na Slovensku premávajú v Trnavskom kraji.

Dopravca Arriva Trnava zaradil v priebehu decembra tohto roka do premávky na regionálnych autobusových linkách ďalších 11 nových čiastočne nízkopodlažných autobusov. Ide o novinku z produkcie českej továrne SOR Libchavy, konkrétne autobusy typu SOR ICN 10,5. Nové vozidlá budú premávať na prímestských linkách v celom Trnavskom kraji, zaradené boli do všetkých prevádzok Arriva Trnava - Trnava 3 ks, Piešťany 4 ks, Senica 3 ks a Hlohovec 1 kus.

Prímestské čiastočne nízkopodlažné autobusy SOR ICN v priebehu roka 2022 nahradili vo výrobe predchádzajúci úspešný typ SOR CN, ktorý bol charakteristický svojou lomenou strechou. Nové autobusy už majú rovnú strechu, inovovaný dizajn karosérie aj interiéru. Autobusy, ktoré zakúpila trnavská Arriva, sú prvé tohto nového typu na Slovensku. „Ich výbava zahŕňa výkonnú klimatizáciu s funkciou kúrenia, USB zástrčky na dobíjanie mobilných zariadení, bezdrôtové WiFi pripojenie a moderné elektronické informačné tabule. Všetky nové vozidlá disponujú aj GPS zariadením a kamerovým systémom pre zvýšenie bezpečnosti cestujúcich," uvádza Arriva vo svojej tlačovej správe.

Nová posila našej flotily prímestských autobusov prináša nielen viac pohodlia pri cestovaní, ale je zároveň ďalším krokom k posilneniu dlhodobej udržateľnosti verejnej dopravy v Trnavskom kraji. Sme hrdí na to, že v spolupráci s objednávateľom, ktorým je Trnavský samosprávny kraj, prinášame dopravné riešenia, ktoré sú zároveň ekologické aj ekonomické,“ povedal Peter Nemec, generálny riaditeľ ARRIVA Trnava.

Na nákup nových autobusov dostala Arriva Trnava nenávratný finančný príspevok z eurofondov (Integrovaný regionálny operačný program) vo výške 7,738 mil. €. V rámci financovaného projektu má byť zakúpených spolu 34 čiastočne nízkopodlažných prímestských autobusov, z toho 20 autobusov dĺžky 12 m (233 650 € bez DPH/vozidlo) a 14 vozidiel dĺžky ~10,5 m (218 867 € bez DPH/vozidlo).

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.