Na Zelenom kríčku pribudli prístrešky s vegetačnou strechou

Autobusové zastávky na Zelenom kríčku majú po rekonštrukcii moderný mobiliár.

Mesto Trnava odovzdalo v pondelok 6. júna 2022 do prevádzky zrekonštruovaný Zelený kríčok, ktorého súčasťou je rovnomenný autobusový terminál mestskej a prímestskej dopravy. Rekonštrukčné práce prebiehali od jari 2021.

Autobusové zastávky na Zelenom kríčku dostali nové moderné vybavenie. Na jednotlivých nástupištiach pribudli elektronické informačné tabule s odchodmi najbližších spojov, ktoré sa nachádzajú nielen na označníkoch zastávok, ale aj v každom prístrešku pre cestujúcich. Prístrešky na nástupištiach sú vybavené veľkými vegetačnými strechami pokrytými rozchodníkovými kobercami, v prístreškoch si cestujúci môžu pozrieť aj informačný portál mesta. Povrch nástupíšť tvorí nová dlažba, pričom celý priestor je bezbariérový. Lepšie pristavovanie autobusov k nástupištiam umožní tzv. kasselský obrubník.

Súčasťou rekonštrukcie Zeleného kríčka boli aj sadové a parkové úpravy, nové osvetlenie, lavičky, pitná fontánka i lávka pre peších a cyklistov medzi Sadom A. Bernoláka a Hospodárskou ulicou. V najbližšom čase budú do prevádzky uvedené aj nové verejné toalety.

Na komplexnú rekonštrukciu v hodnote približne 2,5 € mesto Trnava využilo nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške 1,3 mil. €.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.