Nové autobusy dodatočne dostanú aj klimatizáciu

Mesto sa dohodlo s dopravcom na rozšírení vybavenia nových autobusov.

Mesto Trnava krátko pred Vianocami podpísalo s dopravcom Arriva Trnava dodatok k zmluve o službách vo verejnom záujme, ktorý okrem iného rozširuje požiadavky mesta na vybavenie novozakúpených autobusov mestskej hromadnej dopravy. Dopravca v lete tohto roka zakúpil v prvej etape obnovy vozidlového parku MHD 17 nových nízkopodlažných autobusov SOR NB 12 City, ktoré však nie sú vybavené klimatizáciou priestoru pre cestujúcich, keďže to mesto pôvodne nepožadovalo.

Dodatkom k zmluve sa požiadavky na vozidlá rozširujú aj o klimatizáciu priestoru pre cestujúcich, pričom si mesto u dopravcu objednalo montáž a prevádzkový servis klimatizácie do spomínaných 17 nových autobusov. Náklady na jeden autobus sa budú pohybovať vo výške 22 780 €. Obstarávacie náklady na klimatizáciu budú odpisované po dobu trvania zmluvy.

Pripomeňme, že rozhodnutiu doplniť klimatizáciu predchádzalo otestovanie jedného autobusu s klimatizáciou na linkách trnavskej MHD zapožičaného z MHD Nitra v júli 2021.

K úprave prišlo aj v prípade požiadavky na vybavenie vozidiel jednotkou komunikujúcou s radičmi svetelných signalizácií s cieľom preferencie vozidiel MHD na križovatkách. Touto jednotkou majú byť vozidlá vybavené až po 18 mesiacoch od účinnosti zmluvy, najskôr však 90 dní od zadania tejto požiadavky mestom.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.