Bezplatná MHD v Trnave počas Dňa bez áut (22.9.2021)

Dopravca, kraj aj mesto pripravili viaceré akcie počas Európskeho týždňa mobility 2021.

Od 16. do 22. septembra 2021 sa bude konať tradičné podujatie Európsky týždeň mobility (ETM), do ktorého sa opäť zapojí aj dopravca Arriva Trnava spolu s mestom Trnava a Trnavským samosprávnym krajom s cieľom podpory využívania verejnej dopravy.

Počas Dňa bez áut v stredu 22. septembra 2021 budú môcť cestujúci v Trnave využívať autobusy MHD bezplatne. Rovnako bude v tento deň možné cestovať bezplatne na všetkých prímestských autobusových linkách v Trnavskom samosprávnom kraji.

Dopravca zároveň pripravil súťaž pre cestujúcich, ktorí si počas ETM 2021 od 16. do 22. septembra 2021 dobijú kredit na svoju existujúcu, alebo novozakúpenú čipovú kartu v minimálnej výške 10 €. Po splnení podmienky budú cestujúci u dopravcu Arriva Trnava zaradení do zlosovania o kredity na čipové karty v celkovej výške 505 €. Výsledky súťaže dopravca zverejní na stránke arriva.sk na konci októbra.

Pre žiakov základných škôl pripravila spoločnosť Arriva Slovakia výtvarnú súťaž s názvom Vianoce s autobusom Arriva. "Hlavným cieľom súťaže je zvýšiť záujem detí o ochranu životného prostredia a motivovanie k využívaniu verejnej dopravy na dopravu do školy či voľnočasové aktivity. Jednou významnou alternatívou ochrany životného prostredia je práve cestovanie verejnou dopravou – autobusmi," uvádza Arriva Slovakia na svojej webstránke. Pravidlá súťaže sú k dispozícii na stránke spoločnosti Arriva.

Mesto Trnava pripravilo viaceré podujatia pri príležitosti ETM 2021. Rozpis podujatí je k dispozícii na webstránke mesta.

Výročná téma Európskeho týždňa mobility na rok 2021 je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“. Výber tohtoročnej témy vzdáva hold ťažkostiam, ktoré Európa - a svet - pociťovali počas pandémie COVID-19. Zároveň sa zamýšľa nad príležitosťami na zmeny vyplývajúce z tejto bezprecedentnej zdravotnej krízy v Európe. Mestá a mestské samosprávy reagovali na pandémiu kreatívnymi a účinnými opatreniami.

Tohtoročný Európsky týždeň mobility oslavuje nezlomnosť miest a ich úspechy a zároveň sa snaží udržať tento potenciál. Trendy, ktoré sa začali minulý rok, ako napríklad zvyšovanie aktívnej mobility a využívanie mobility s nízkymi alebo nulovými emisiami, vyžadujú ďalšiu podporu. V súlade s tohtoročnou témou „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“ sú štyri ústredné témy: duševné a fyzické zdravie, bezpečnosť a reakcia na COVID-19.

 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.