Bezplatná MHD pre držiteľov vodičských preukazov počas Dňa bez áut (22.9.2020)

Vodiči budú môcť cestovať v utorok 22. septembra bezplatne aj regionálnymi autobusmi Arriva Trnava.

Do tohtoročného Európskeho týždňa mobility sa zapojí aj mesto Trnava rôznymi akciami. Jednou z nich je aj propagácia verejnej mestskej dopravy, ktorá bude v utorok 22. septembra 2020 počas tradičného Dňa bez áut prepravovať bezplatne každého, kto sa preukáže platným vodičským preukazom.

Rovnakú možnosť ponúka držiteľom vodičských preukazov aj Trnavský samosprávny kraj, ktorý tiež 22. septembra 2020 poskytne bezplatnú prepravu regionálnymi autobusovými linkami Arriva Trnava všetkým, ktorí sa pri nástupe preukážu vodičovi platným vodičským preukazom.

Mesto Trnava tiež počas celého týždňa od 16. do 22. septembra 2020 ponúka zľavnený vstup na mestskú plaváreň všetkým, ktorí využívajú MHD. „Počas Európskeho týždňa mobility odmeníme všetkých, ktorí využívajú zdieľané elektrobicykle Trnavského bikesharingu či mestskú autobusovú dopravu. Namiesto dvoch eur zaplatia za vstup do mestskej plavárne Zátvor iba 50 centov. Stačí predložiť svoju bikesharingovú kartičku alebo aktuálny cestovný lístok,“ uviedla Petra Vráblová zo Zdravého mesta Trnava, ktorá koordinuje kampaň ETM v Trnave.

Župa taktiež ponúka výhody po preukázaní sa cestovným lístkom z regionálnej dopravy. „Premiérovo je cestujúcim ponúknutá možnosť voľného vstupu do župných kultúrnych inštitúcií. V šiestich múzeách, štyroch knižniciach a dvoch galériách sa až do 16. októbra 2020 stačí preukázať cestovným lístkom s dátumom medzi 16. a 22. septembrom 2020,“ uvádza Trnavský samosprávny kraj vo svojej tlačovej správe.

Dopravca zároveň pripravil súťaž pre cestujúcich, ktorí si počas ETM 2020 dobijú kredit na svoju existujúcu, alebo novozakúpenú čipovú kartu v minimálnej výške 10 €. Po splnení podmienky budú cestujúci zaradení do zlosovania o kredity na čipové karty v celkovej výške 2500 €. Výsledky súťaže dopravca zverejní na stránke arriva.sk.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.