Reakcia na: kocurtn #4583:
Ako obcan tiez cestujuci radim ist 1 alebo 11 smer Kubra a od Billy alebo z Ped pola prejst na Sihot,alebo utekaj na poslednu 2 k Perle ? ,Trencin nie je az tak velky,ja to tak robievam tiez...Uz som isiel aj 5 a pri Trencane prestupil na 2,da sa vynajst...a vyuzit prestupny listok ak je cipova karta!(ide o vikend,lebo v tyzdni toho este po 21 ideee)Horsie je ze ked som upratoval gulas po jednom mladikovi,musel som po 23:30 ist peso ja z jedneho konca na druhy... ? Zivot si treba ulahcit a na to sluzi ta budka na krku ?
draxter
Q: Mám dve otázky. 13.12.2009 sa zmenil cestovný poriadok na železnici, aj mohol sa aj v MHD. Nočná MHD miesto prispôsobenia sa odchodom rýchlika bude naďalej jazdiť presne v rovnakých časoch: Z Bratislavy začal v piatky jazdiť R1615 Domaša, ktorý má príchod do TN o 23:38 hod. Nočný spoj č. 50 má odchod o 23:30 hod., pýtam sa prečo? Ďalší nočný vlak z BA má príchod presne o hodinu, o 0:38 hod. Jedná sa o rýchlik 615 Zemplín, predtým bol príchod o 1:38 hod, vtedy aj nočný spoj o 1:45 jazdieval. Nočný spoj odíde z žel. st. o 0:30 , čiže o 8 min. skôr. Pýtam sa - AKO JE TO MOŽNÉ takto nechať odchody nočnej linky? Druhá otázka: prečo 25.12.2009 na linke 11 s odchodom o 20:10 z Kubrice nebol vypravený nízkopodlažný autobus ako prikazuje CP ale bus #71? Veď v garáži cez víkend parkuje viac než dosť takýchto vozidiel!
Odpoveď:
Jarmila Maslová, útvar architektúry a územného plánovania:
Požiadavku na úpravu časov nočnej linky sme zadali dopravcovi SAD Trenčín, a.s. a ten cestovný poriadok nočnej linky upraví pokiaľ možno tak, aby boli odchody autobusov MHD upravené nie len na príchody vlakov od Bratislavy, ale aj od Žiliny.
Stanovisko dopravcu SAD Trenčín :
Na nízkopodlažnom vozidle, ktoré dňa 25.12.2009 vykonávalo linku č. 11, prišlo počas jeho výkonu k dopravnej nehode a poškodeniu spätného zrkadla, čím sa vozidlo stalo nepojazdné. Vodič pri výmene vozidla nenahlásil nadriadenej osobe zmenu svojho pracovného obehu a pracovnú zmenu dojazdil s vozidlom 71, čím porušil obeh nízkopodlažných vozidel. Vodič bol napomenutý za nedodržiavanie interných predpisov. Cestujúcemu sa za toto nedopatrenie ospravedlňujeme.
---------------------------
Takže všetci dúfame, že sa opäť spraví krok k lepšiemu. ? Rád by som bol, ak by ste viacerí mohli dať pripomienky na web našej sekcie, ktoré by následne mohli byť tlmočené mestu ako aj dopravcovi. ?