Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: FifoSk #12533:
Toto je asi otázka na dopravcu, spoločnosť SAD Trenčín. Informačné panely fungujú v aktuálnom obmedzenom režime už približne 4 roky, kedy poskytujú len minimum informácií.

Vzhľadom na blížiaci sa koniec kontraktu nepredpokladám, že dopravca bude riešiť update systému. Od novej zmluvy bude mesto požadovať výrazne vyšší štandard informovanosti (LCD vnútorné informačné panely s podstatne širším požadovaným množstvom informácií).
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, že či sa vráti funkcia vnútorných informačných panelov späť aby to písalo Nasledujúcu zastávka, dátum čas deň a tak jak to bolo pred zmenou. Pretože toto je blbosť keď tam raz za čas zasvieti zastávka a furt dokola je tam iba čas.
Reakcia na: GAPbus #12529:
Ako som napísal, bez problémov v TN MHD/SAD, PD, ZA atď., len sa doplním s jedným problémom:

SlovakLines karta sa dá použiť aj v busoch DPB, ale zrejme je nejaký synchronizačných problém, keďže mi čítačka v busoch DPB nerozpozná kartu, ak som medzitým jazdil mimo BA. Neviem, či si ju po nejakom čase DPB vymaže zo servera alebo nerozpozná kredit, ak bola používaná mimo dopravcov IDSBK - ak však predtým použijem kartu v busoch SL eventuálne na čítačke na stanici, tak následné použitie v busoch DPB je bez problémov.

Čiže v skratke, ak jazdíš mimo Bratislavy, pri jazde v DPB maj v zálohe jeden papierový lístok, ak kartu predtým nenačítaš inde v rámci IDSBK. Keďže tak často v samotnej Bratislave nejazdím, neviem, v čom presne je problém a ani sa mi nechce zisťovať, keďže SL bude na jeseň nahradený novým dopravcom.
Reakcia na: GAPbus #12529:
Ako bolo napísané, držiteľ karty SL ju môže použiť u všetkých zapojených dopravcov - v prímestskej doprave som s tým nemal problém od Trenčína po Poprad, Bratislavu a Prievidzu.

To čiastočné zapojenie sa ťa netýka; znamená, že držiteľ napr. karty vydanej SAD Trenčín ju nemôže použiť v autobusoch SL alebo DPB.
Reakcia na: GAPbus #12529:
https://www.preukazstudenta.sk/dopravna-karta/akceptacia-elektronickej-penazenky-dopravcov/
Slovak Lines (čiastočné zapojenie – cestujúci SL môžu používať peňaženku u iných zapojených dopravcov)
Ahoj, mám dotaz na čipovú kartu. Vlastním čipovú kartu s el. peňaženkou Slovak lines. Je táto karta akceptovaná mestskej/prímestskej doprave v Trenčianskom kraji? Ďakujem za odpoveď
Reakcia na: S499.1023 #12527:
Keď ich nepoužívam a nebudem tak neznamená to, že som ich nevyužíval. Využíval som ich vyše 4 rokov a za ten čas denno denne čo som chodil autobusmi tu v Trenčíne si viem spraviť obraz. A aj keď už nimi nejazdím tak jasne vidím podľa informácií, že sa nič nezmenilo a bohvie kedy zmení.

Celé pripomienkovanie ako moje či iných tu aj tak reálne už nemá moc zmysel, aj tak si to nikto si to nevšimne ani samotné mesto.
Využívať nebudem som myslel v najbližších pár mesiacoch, všetko sa môže zmeniť, ale aj nemusí, aktuálne to vidím, ale tak, že nemá to zmysel lebo táto MHD nie je robená pre ľudí, aspoň ja ju tak vnímam.
Reakcia na: Jacob #12526:
Tak čo tu potom vôbec pripomienkuješ autobusy, keď ich nepoužívaš ani nebudeš?
K predošlému len to, že okej, no uvidíme ako to bude, osobne ani tá zmena k lepšiemu ma akosi nedonúti presadnúť s auta na autobus.

Ale k inej veci všimol som si, že pri cestovnom poriadku tu na IMHD pri linke č. 1 (https://imhd.sk/tn/linka/1) v opačkom smere na Gen. Svobodu zjavne chýba zastávka Kubrá, ZŠ. Lebo či na cp.sk alebo priamo u SAD-ky v CP je písané, že obsluhuje aj túto zastávku tak niekde nastala chyba asi. Neviem či sem niekto kto to má na starosti pozerá do diskusie, alebo prípadne nejaký kontakt keby niekto vedel prosím a napíšem mu.
Reakcia na: Jacob #12522:
Kristepane, veď ak má mesto v podmienkach súťaže, že 100% vozoparku bude nízkopodlažný, tak asi s Crossom LE by sa nemohli do súťaže zapojiť, lebo by nevyhrali... Ak si mesto nastaví podmienky, ktoré bude aj potom reálne kontrolovať, tak nech ich jazdí pre mňa za mňa aj SAD Trenčín alebo Wiener Linien, ak ich splnia... Ako ja nemám chuť zastávať trenčiansku SAD, ale tuto asi stále nechápeme, akým spôsobom funguje výkon vo verejnom záujme, pravda?...
Reakcia na: Jacob #12522:
"...že ako pochovali linku č. 50 kvôli Covidu..."
Platí večerný zákaz vychádzania a reštaurácie sú už mesiace zatvorené. Dopyt po preprave v noci je na historickom minime. Kvôli Covidu nočnú dopravu zrušili alebo obmedzili Košice, Prešov, Praha, České Budějovice, Salzburg, Zurich, atď. atď. atď.
Určite netvrdím, že SAD TN nemá chybu, ale vyčítať im práve toto mi pripadá predsa len trochu mimo.
Reakcia na: Jacob #12522:
Nakúpili by to, čo by požadovali podmienky. Ak mestu stačili LE, nebudú z vlastnej vôle kupovať drahšie a údržbovo náročnejšie LF.
Reakcia na: TeBeCe #12519:
To musím povedať, že dlho nejazdil 😞 teraz si prezerám fotku ako som ho fotil si keď konečne začal jazdiť, neviem či presne od 21. februára 2017 ale ten rok určite. Je ho škoda, ale asi zjavne teda na tom technicky nie je dobre keďže ho už zjavne nechávajú znova na dvore SAD-ky.
Inak reálne celkovo moc neodjazil asi ani, keďže dlhodobo bol ako záložný aj to zjavne sa nikdy ako záložný nevyužil a viac stál a stalo sa tak znova.
Mi príde, že ako pochovali linku č. 50 kvôli Covidu podobne to dopadlo aj s týmto autobusom.
Osobne budem len rád ak nevyhrá súťaž táto SAD-ka a nech sa prace už preč, lebo osobne nechce sa mi veriť, že pri tých podmienkach mesta dokázali by to splniť. A zároveň čo by nakúpili? Iveco Crossway LE 12M ako naposledy v roku 2019? Určite nie, to nech si nechajú také polonízkopodlažné autobusy.
Reakcia na: capaCity #12516:
Presne tak! Vďaka občianskemu návrhu z roku 2016 sa začal dobrý trend v názvosloví zastávok, ktorý je bežný vo vyspelejších prevádzkach MHD. Určite by bolo namieste premenovanie dokončiť (nie len Zlatovská, ale aj Juh I či Kubrá, Opatová a Hodžova).

Čo sa Zlatovskej týka, veľmi ma tam sklamala ešte jedna vec - neboli zjednotené polohy stanovíšť PAL a MHD. Zastávky Zlatovská a Veľkomoravská sa mohli spojiť do obojsmernej zastávky pred Úspechom, kde sa malo vybudovať dostatočne dimenzované nástupište, obsluhujúce linky oboch dopravných systémov.

Nakoľko máme zjednotené tarify, tak sa to priam ponúka.
Aha to je škoda lebo je to môj obľúbený autobus
Reakcia na: FifoSk #12518:
Nema platnu EK/TK, bol odhlaseny z evidencie, takze tak skoro by som s nim nepocital, ak vobec. Pokial ho akutne nepotrebuju, tak uz donho asi peniaze vrazat nebudu.
Dobrý večer, chcel by som sa opýtať že či náhodou neviete kedy by sa mal vrátiť do premávky autobus #61?
Su nejake zakulisne informacie o tom, aky bol zaujem v tendri?
Po asi pol roku čakania je to od stredy tu: https://imhd.sk/tn/doc/sk/20460/Zmena-zast%C3%A1vky-Ve%C4%BEkomoravsk%C3%A1

Nedá mi sa však nepovedať, že po tom, ako sa premenovali zastávky na Juhu a Soblahovskej, som dúfal, že k Zlatovská VOD EKO, Zlatovská SAD, Zlatovská a Zlatovská, nák. stredisko nepribudne Zlatovská, ZŠ, ale napr. Brančíková, Továrenská alebo hoci aj Piešťanská (aj v minulosti sa dnešná Veľkomoravská a dnešná Piešťanská volali rovnako)...

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.