Reakcia na: draxter #12141:
Tak ako mesto nie je spokojne s GO Irisbusu, zaujímavé, čo pre to spravilo?? Odsúhlasilo už tretím rokom opravy a plánujú sa aj opravy dalších autobusov.Na autobus #66 si teba iba zvyknúť
, a ver že pribudne ešte min. #67 a aj #68, toto si mesto tiež odsúhlasí/odsúhlasilo už. Vôbec si nezastávam sadku, každý má maslo na hlave, ale mesto ma väčší podiel na tom. Ma viac možnosti a nástrojov ako sa vyhnúť tomuto stavu čo sa tu deje.
Z mesiaca na mesiac je vidieť, že jazdí viac záložných vozov viac záloh, autobusy starnú to je nezvrátiteľný fakt. Dopravca využíva to čo má, je pravda, že občas by to chcelo lepšiu výmenu, bez #66, a nedávať na garantované spoje Irisbus ale keď sa nedá tak sa nedá. Či lepšie nech nejde žiaden bus?
Nemôžeš zasa chciet aby miesto #66 šiel kĺbak, každý bus ma svoj jazdný prikaz, kĺbak nemôže do každej časti mesta ísť, toto sa nedá zameniť. Krátky bus robí viacero liniek, pokiaľ kĺbak iba linky 1,8,17,24,25 ak sa nemýlim.
Neviem či by malo význam nasadenie 5eho kĺbaku, skôr spoje ktoré sú pravidelne plné posilniť druhým autobusom. V prípade poruchy kĺbaku potom je aspoň záložný #51.
A je aj veľmi ťažko povedať kedy je spoj preplnený, ak je v priebehu celej linky prepravených nejakých 60-70 ľudí je to podľa mna v pohode. Síce ľudia stoja ale je to mestská doprava, nie diaľková, že každý musí sedieť. Komfort cestovania sa dá zvýšiť aj inými opatreniami aj bez kĺbových, ale nie z vozovým parkom MHD Tn. Nový crossway #22 už toto môže ponúknuť.
Keď tam nepôjde poriadna MHD všetci si kúpia autá.
Kubo 123
To aké podmienky si zadá mesto uvidíme už o nejaký ten rok.
GO opravy boli zlodejina, mesto si to ale odsúhlasilo, takže je spokojné s B952
Nízkopodlažný kĺbak jazdi preto celkom faynovo pretože má asi polovicu odjazdených km oproti zvyšku kĺbových busov. Ale aj jeho uvedenie do prevádzky si vyžiadalo kopec nervov pre vodiča a nemálo návštev “značkového” servisu corex.
Do premávky sa nasadzuje iba to čo je k dispozícii, 02 citelis už našťastie moc nie, ten autobus mal byt už davno v zberných surovinách. Nemôžeš chciet nejaký Vanhool, keďže taký tu nie je a prečo to nie je treba sa pýtať na meste a Sadke.
Mesto nemá záujem o MHD, rsp. iba minimum. Nebavme sa teraz iba o obnove vozového parku, ale pozrime sa aké máme zastávky. Opravovala sa pri gymnáziu, výsledok žiaden. Je to veľmi frekventovaná zastávka, už davno mala byť osadená kaselákom a prispôsobená pre NP autobusy. Taktiež pri nemocnici obojsmerne, Braneckeho, a mnoho dalších ktoré sú vizitkou krajského mesta.
Cesty, po ktorých musia každý deň jazdiť busy a autá. Rozbité cesty = stav autobusov. Ale zato máme plné mesto parkovísk, ktoré budú v lete pri 35st. pekne vykurovať celé mesto. Nezmyselné a hlavne veľmi nebezpečné cyklotrasy!!