Reakcia na: petoo #258121:
ÖBB sú tiež majstri. V utorok ráno meškal vlak z BA 50 minút. Prídeme do Marcheggu. Stojíme tam už 10 minút, vozne bez napájania (nejde ani fúkar, nie to ešte klíma, ale tá ráno nebola nutná). Po desiatich minútach jeden cestujúci vystúpi a nastúpi, aby oznámil celému vozňu, že lokomotíva odišla bez nás. A ja som sa aj čudoval, že čo nás tam obieha vetroň, ale nenapadlo ma, že to je ten, ktorý nás tam dotiahol. Absolútne nikto z ÖBB nič neoznámil. A sprievodca ZSSK tiež len vystúpil a odišiel (ak tam vôbec bol). Samozrejme potom prišiel sprievodca do regionálneho vlaku, ktorý tam išiel neskôr. Kopa ľudí sa narvala do toho talentu, on ich "vyhodil" s tým, že na 1. koľaj už už príde ďalší REX8 z BA, že ten je expresný a pôjde skôr. Mne sa nechceo mačkať v talente, tak reku OK... Samozrejme REX8 z BA neprišiel a odišiel (aj tak narvatý) talent. REX8 mal nakoniec meškanie 30 minút. Ale prišiel do Viedne skôr. Asi o 30 sekúnd. Najprv sme s ním dobehli R81 a šuchtali sa za ním, kým vymetal všetky zastávky, ale od Raasdorfu nás poslali "po nesprávnej koľaji". Predbehli sme ho kúsok pred Viedňou a zastavili na Wien Aspern Nord pol minútu pred ním. A čo bolo v piatok minulý týždeň som písal inde... Každý týždeň nejaký major fuck up na železnici. Totálni mimoni robia na dráhe. A je jedno kde a na akej pozícii. A nevedia nájsť ľudí. A čudujú sa? Keď aj frustrovaný sprievodca zahlási, potom čo slúži ako hromozvod pre nasratých cestujúcich, že on s nimi súhlasí, že on by to tiež riešil ináč, ale on o tom nerozhoduje a nech sa cestujúci sťažujú "besserverdienerom" vo Viedni. Besserverdiener = lepšiezarábajúci, čím narážal na svojich kolegov, či už na dispečingu alebo v menežmente, neviem. By som sa vôbec nečudoval, keby dal výpoveď.