Čipové karty

Bezkontaktná čipová (dopravná) karta typu EMcard sa dá zaobstarať v predajniach SAD Trenčín, alebo cez internet prostredníctvom e-shopu SAD Trenčín. Pri jej kúpe sa na ňu nahrá finančný obnos (kredit), z ktorého sa pri každej jazde odčíta cena cestovného. Cestovné pri platbe dopravnou kartou je nižšie ako pri kúpe lístka u vodiča, takže cestovanie s kartou je o niečo výhodnejšie. Navyše pri prestupe do 40 minút pokladňa vydá automaticky lístok so 70%-nou zľavou z cestovného. Pri platení dopravnou kartou je potrebné dopravnú kartu na krátky čas priložiť k čítačke, ktorá sa nachádza pri kabíne vodiča. Pri úspešnom odčítani cestovného zaznie zvukový signál, na displeji sa zobrazí odčítaná suma a tlačiareň vytlačí cestovný lístok, ktorý si je cestujúci povinný vziať. Dobíjanie kreditu na kartu je možné vykonať u vodiča a predajných automatoch (od 5 € do 30 €), alebo v predajniach SAD a prostredníctvom internetového predpredaja (od 5 € do 60 €). Karta platí od vydania 5 rokov a predáva sa za cenu 3 €.


Ako vybaviť obyčajnú čipovú kartu (pre dospelého)

K vystaveniu novej bezkontaktnej čipovej karty je potrebné v predajni SAD vyplniť a podpísať žiadanku. Na overenie údajov treba priniesť k nahliadnutiu hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas). Poplatok za vydanie čipovej karty je 3 €.

Pri kúpe čipovej karty cez internet je potrebné vyplniť elektronickú objednávku a priložiť potrebné prílohy. Kartu je následne možné vyzdvihnúť si v predajni SAD Trenčín na Železničnej 2 (za príplatok 1 €), alebo nechať si ju poslať poštou (za príplatok 1,80 €).


Študentské čipové karty

Študenti (od 15 do 26 rokov) majú nárok na zľavnené cestovné, no musia si vybaviť čipovú kartu, ktorá ich oprávňuje cestovať so zľavou. Študentskú bezkontaktnú čipovú kartu môže vystaviť buď spoločnosť SAD Trenčín, a.s., alebo priamo škola študenta. Ak kartu vystavuje SAD Trenčín, a.s., je k jej vydaniu potrebné priniesť potvrdenie o návšteve školy (vydávané školou), vyplnenú žiadanku a hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas).

Poplatok za vydanie čipovej karty je 3 €.

Ak kartu vystavuje škola, študent musí splniť jej podmienky. Aby bol preukaz aktívny aj na ďalší školský rok, študent si ho musí aktivovať prostredníctvom školy, ktorá preukaz vydala.


Vzory čipových kariet

Obyčajná dopravná karta - lícna strana

Obyčajná dopravná karta - rubová strana

Aktuálne vizualizácie čipových kariet.


20.11.2011, úprava ceny DK - 12.2.2019
-Daniel-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.