Reakcia na: vlado54 #10982:
Včera som si prešiel 3x úsek medzi budúcou zastávkou Hodžova ZŠ a Kpt. Nálepku. S kočíkom. Celý úsek je bezbariérový, v rýchlejšom tempe (nie náhlenie) som úsek absolvoval za 1:40 min., vychádzkovým tempom 2:13min. a ak mám dobrú aplikáciu krokomeru v telefóne, prešiel som cca 240 krokov. Samozrejme, napríklad dôchodca prejde tento úsek možno za 3 min. Je to naozaj len úsek štadiónu + možno 50m. Prešiel som sa aj k najbližším zastávkam (Zimný štadión a Hodžova kotolňa). V tomto prípade je asi naozaj na mieste uvažovať o zrušení zastávky Kpt. Nálepku. Spracujem to ako požiadavku pre Útvar mobility, aby túto vec posúdili. Prípadne to skúsim otvoriť aj s niektorými poslancami z MČ Sever.
Viko
So železničnými prístreškami sa zrejme naložilo takto aj kvôli tomu, že na rozdiel od trhoviska by pre pôvodné nástupištia AS boli príliš široké, čiže by sa musela reorganizovať celá plocha.
A neviem, mne osobne sa predstava takého prispôsobovania stanice prístreškom celkom prieči. Rozumnejšie sa mi zdá najprv vytvoriť vhodné riešenie plochy a až na základe neho zvoliť konkrétne rozmery striešok.