Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Papyr #10494:
No ešte by sa dalo otočiť po tej Východnej či Západnej ku stanici a po Hlavnej späť.
Ad Tresko: Tresko je vychcané, čo by platilo, keď to môže mať zadarmo.
Od dnešného dňa premáva t-bus č. 96. ?
Reakcia na: vasi #10492:
A da sa s trolejbusom na stanici otocit aj niekde inde, nez pred Tescom?

Re #10493 Igorko: Ak by som bol ja Tesco, tak by som zaplatil vystavbu jednostopej trol. trate zacinajucej na obratisku TESCO a ustiacej do trol. trate smer Sekcov a Solivar. A linky c. 1, 4, 8, 38, N2, N3 by som nechal cestou zo stanice na Solivar jednosmerne zajst k Tescu, tak ako zachadza dnes 45-ka. V opacnom smere nie.
Reakcia na: vasi #10492:
Hodilo by sa ale v takom prípade natiahnuť Treskodrôty až pred Tresko.
Reakcia na: Vladimír #10483:
Dufam ze ta tvoja nova trol. linka sa bude otacat pri hypertrescu ? Bo ked ne ta uz vidim tie vsetky babky jak nadavaju
Reakcia na: Karol2 #10490:
Domnievam sa, že nič takého tam nepísal a reagoval na úplne inú tému.
Reakcia na: S499.1023 #10489:
Ale nie,on to myslel,len tak,lebo konečne sa niekto V.Šarišu vzoprel.Len tak ďalej. ?
Reakcia na: V.P. #10481:
Máš aj nejaké KONKRÉTNE námietky voči súčasnému vedeniu DPMP, alebo treba podľa tvojho názoru vymeniť vedenie "len tak", ako sa to spravilo v Žiline?
Reakcia na: Vladimír #10474:
?
Reakcia na: Vladimír #10479:
Presne tak, práve táto linka je dôkazom toho, že ponuka robí dopyt a nie dopyt ponuku.
Reakcia na: Papyr #10472:
Ani nie, len nexcem vymýšľať nové koleso u voza, keď je už vymyslené a na kombináciu 2/5/7 som prišiel len hraním sa s výpočtami.
Reakcia na: pete #10484:
Súhlas.
Reakcia na: Vladimír #10483:
V tom pripade ja chcem L45 zrusit a L39 posilnenu az na Delnu. A ta tvoja priama linka moze byt ?
Reakcia na: Papyr #10482:
V tom prípade ja chcem L45 raz za hodinu s malým vozom na trase Veľká pošta - Delňa, L39 posilnenú a novú trolejbusovú linku Žel. stanica - Dúbrava 😛
Reakcia na: Jan Vartas #10475:
"Nechcem byť zlý prorok, ale presmerovanie 2/5 bude mať za následok úplne zrušenie trolejového vedenia v úseku rázc.Šidlovec - Dúbrava keďže bude zbytočné. Bolo tomu tak už neraz (vedenie na Košickej, pri bývalom Zlatom bažante), však sú to len drôty a stľpy. Ich história nezaujíma svedčí o tom absencia čo i len jedného historického vozidla a mohli sme ich mať dosť (napr. Škoda 9Tr, Škoda Sanos, Ikarus 280)"

Maj na pamati, ze MHD je tu pre cestujucich a nie pre sotousov.

Re #10474 Vladimir: No to bude sranda 🙂 V tom pripade samozrejme nechcem ziadnu L6, 2/5-ku prelozit na S3 celu a na L45 nechat celodenne hodinovku solo busom a hotovo 🙂
Reakcia na: Jan Vartas #10475:
Nechcem sa nikoho dotknúť,ale vo vedení DPMP to chce novú krv! ?
Reakcia na: Vladimír #10474:
Celkom dobre.DPMP vyradí prebytočné, ojazdené autobusy,zníži sa priemerný vek prevádzkovaných vozidiel,dúfam,že SAD nevpustia do centra a "vidiečanía "s potrebou vystúpiť v centre mesta ,budu prestupovať na 2/5.
Reakcia na: Jan Vartas #10475:


1. Podľa môjho názoru tu argumenty pre celodenný 20min. interval L2/5 sú. MHD nie je len o peniazoch, ale aj o verejnej službe. Boj MHD vs. IAD sa nevyhráva natlačenými trolejbusmi, ale pravidelným servisom. Podľa mňa 20min. interval je jednoznačne vyšší štandard služby ako 30min. interval. Myslíš si, že keď 2/5 pôjde len raz za polhodinu, že tých ľudí tam bude o toľko viac? Nie, tí, ktorí zhodnotia, že do trolejbusu je ďaleko, pôjdu jednoducho pešo a že napr. univerzity do mesta je pešo "na skok" Ti iste nemusím hovoriť.
Dvadsaťminútovka bola na 2/5 o. i. zavádzaná aj z interných dôvodov, keď sa riešili problémy obehov vozidiel. Pri 30min. intervale totiž tri trolejbusy "behali jak besné". Iste, DP mohol len jednoducho nasadiť štvrtý trolejbus. Cestujúci by však z toho nemali nič a obehy by boli zrazu príliš voľné. Preto sa javilo ako obojstranne výhodné pridať rovno štvrtý i piaty trolejbus a interval stiahnuť na 20 min. Zlepšili sa tak podmienky pre cestujúcich i vodičov - obeh vozidiel na linke sa zmiernil, vodiči dostali na každé kolo o 10 min. prestávky viac.

2. Linky č. 2, 3, 5 boli zrušené pre celý rad nevýhod, ktoré mali a podmienky sa v tomto vôbec nezmenili.
a., nemáš kde prestávkovať vodičov liniek 2 a 3
b., doba jazdy na linke 5 je príliš krátka na racionálne využitie vozidla pri hodinovom obehu (34 min. by jazdilo a 26 min. by stálo)
c., rušíš priame spojenie Levočskej ul. s časťou Obrancovky a celej Ul. 17. novembra.
d., pri nezmenených km výkonoch razovo sekneš počet spojov z Ul. 17. novembra do centra na polovicu = neušetril si nič a ľuďom si obmedzil dopravu.

3. Náhradou za L6 a 9 bola a je L43. Hádam až na to spojenie Bajkalská - centrum, ktoré je komplikované.
Ja som pred rokom 1993 nejako dopravu na Sídlisko III citlivo nevnímal, ale ani po rokoch mi nie je jasné, koho mohli L6 a 9 cez víkendy voziť. Veď to muselo byť prevážanie vzduchu.

4. Neplačme nad niečím, čo ešte nie je. Odklon 2/5 je návrhom, ktorý nemusí vôbec prejsť, môže prejsť celý a môže prejsť len čiastočne. Zvlášť nová situácia je po prípadnom skutočnom ukončení prevádzky MHD do Veľkého Šariša, kedy by bolo možné vetvu L45 po Sabinovskej nahradiť trolejbusovou linkou.
Reakcia na: Jan Vartas #10476:
Informácia je z DPMP, zajtra ráno si oznamy nájdete vo všetkých vozidlách.
Reakcia na: Vladimír #10474:
Zdá sa, že to budú za posledný čas zmeny väčšieho rozsahu. Dotkne sa to napríklad aj L16, L21 a možno ešte aj ďalších.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.