Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Polio: S výnimkou pomerne krátkeho obdobia, kedy bola L10 trolejbusová, bola to vždy tradičná autobusová linka, ktorá sa viazala na Teriakovce. Potom ju prečíslovali na 40-tku.

Keď sa kupoval treti NP bus, pôvodne mala byť ním nasadená L19. Aby sa však obslúžili bezbariérové byty na Sekčove, polovica jej spojov sa presmerovala na Sibírsku ul. Pre novú linku sme reálne zvažovali číslo 49, ale napokon niekto (už ani neviem kto) prišiel s návrhom na č. 10. Ku klasickým nemocničným linkám ako 12, 15, 19 oveľa lepšie pasuje. Navyše v minulosti dlhé roky práve 10-tka spájala Šváby a stanicu s nemocnicou, k čomu sa vlastne vrátila aj v súčasnosti.
Ad:L:37 Peter K. Pamatas sa na nas rozhovor v Baste ? Tak tu ho mas. Prakticka realizacia ako na dlani. A ani to nebolelo a nevyslo to od nas. ? Vyslovujem maximalnu spokojnost.
Ad: Vypozicka 353-ky. Hm, pekna myslienka ale podla fotky katastrofa ? Nad prednym oknom supermielce a pod nimi plechovy transparent. Pri vodicovi R&G palubak a vsetko ostatne zmontovane dole. Hm ? Len aby to dali naspat tak ako to bolo. Nie, ze sa voz vrati a bude mat vypadky pre neodbornu montaz. I to sa moze stat. Viete ako sa hovori ... chces aby sa nieco pokazilo ? Pozicaj to.
Inak k tej nasej Karose vo Zvolene a vraj i v inych mestach: a preco si nevybrali 352, ta aspon nehlasi zastavky, takto nam nechali nehlasiacu 352 a vzali si hlasiacu 353 do miest, kde reproduktory i tak asi nevyuziju 🙂 Ci hej?
Reakcia na: Vladimír #4147:
"Ale chcel by som ešte vyzdvihnúť jeden moment. A síce, že kým celé Slovensku zaznamenalo mediálny rev jednej nemenovanej obce (mesta), aký je DPMP nevýhodný a drahý, iná obec toho istého systému s menším počtom obyvateľov si spoje navyše pripláca. Stojí to za zamyslenie. "

Ano, je to povsimnutiahodne. Where is our friend Milos when we need him 🙂
Hľadal som váš Citybus a našiel som Zliner Vrakosu... ?
Reakcia na: Polio #4151:
je to nejake nove kriterium, alebo to niekto vymyslel.

Vladimir spracoval update postupne tam budu autobusy (asi?) ako v minulosti, v utorok a piatok. ☺
Shadow: Spoj L17 z S3 o 6.57 robi pravidelne "32/1", teda CB.
Dnes rano na CB356 na L17 , ja osobne ho tam vidim prvykrat. Je to len nahoda, alebo sa tam objavuje castejsie ?
Reakcia na: Pitto #4144:
nevies preco robili nove kodovania? teraz z nich fakt neviem vyjst ked bolo obycajne 4/4. tak som vedel ktora linka je co
Reakcia na: Vladimír #4135:
a este k tym cislam a co 10-tka?
Reakcia na: Vladimír #4147:
neboj sa mozno dospejeme k takemu boju ze hypermarkety zacnu masovo davat celoplosne reklamy na autobusy ? . a co sa tyka tych klukateny s tymi mas pravdu len napodobnuju tesco
Reakcia na: Vladimír #4135:
Ked si cital moje predchadzajuce spravy tak som tam napisal ze by bolo dobre aby linka isla cez 17. novembra takze to by bolo dobre riesenie
Inak... mňa tiež návrh celodennej L37 potešil. Má to logiku a želám si, aby sa to ujalo. Poniektorí si totiž možno ešte pamätajú na niekdeajšiu linku L35A, ktorá bola zriadená 1.1.1994 a jazdila na trase Šebastová - MK-2 - Jurkovičova a späť. Jazdila v sedle medzi špičkami raz za dve hodiny. Po niekoľkých mesiacoch bola pre úplný nezáujem cestujúcich zrušená.

Dúfam, že L37 sa bude dariť lepšie. Jednak, že od roku 1994 sa situácia zmenila a dnes okrem bytoviek má Sekčov aj také veci ako Billu, či Lidl a podobné lákadlá. Účelový cesťák je hlúposť, n pri pravidelnej 60minútovke by som ako Ľubotičan už reálne zvažoval "otočiť to" na Sekčov a späť busom.

Trasa linky je zámerne vedená až na Delňu, aby prípadné vhodné počasie na kúpanie v prvotných mesiacoch trochu pomohlo vyťaženosti linky. Inými slovami, snažia sa linku skutočne robiť tak, aby niekomu a niečomu slúžila a nie len tak, na pár mesiacov.

Ale chcel by som ešte vyzdvihnúť jeden moment. A síce, že kým celé Slovensku zaznamenalo mediálny rev jednej nemenovanej obce (mesta), aký je DPMP nevýhodný a drahý, iná obec toho istého systému s menším počtom obyvateľov si spoje navyše pripláca. Stojí to za zamyslenie.

-

Čo sa týka Hypernovy, tu som už trochu viac zdržanlivý. Osobne si myslím, že verejná doprava zase prehráva boj s obch. reťazcami, ktoré si najprv vybudujú obchod bez ohľadu na MHD a potom žobrú o kompromisné riešenia. Kľukatenie autbusov po Sibírskej a Vihorlatskej sa mi vôbec nepozdáva. DPMP však verí, že novovybudovaná cesta je paradoxne širšia a pre autobusov lepšie prejazdná ako stará, ktorú práve pri výstavbe Hypernovy nezmyselne zúžili. Ja osobne by som im tú zastávku neschválil.
Reakcia na: Peter K #4145:
Dakujem, uz viem skoro vsetko 🙂 ja mam forum ulozene v oblubenych ako forum, nie ako uvodnu stranku, tak som si novinku nevsimol, to som teda blbec, co? 🙂
Papyr : obcas treba precitat aj aktualne novinky na uvodnej stranke ?

A aj ta nova zastavka Vihorlatska by zlepsila dopravnu obsluhu svojho okolia.
Reakcia na: Papyr #4142:
predpokladam ze urobia turnus 37/1 to nove kodovanie neviem.

Ja pocitam s kratkym vozom. 😛
A este jedno P.S. ma k linke 37 napadlo. Ak by jazdila raz za hodinu, mozno by nebolo od veci (aj ked Lubotice nemam rad) tuto linku obojsmerne prelozit do trasy Sebastova, Pazica, Bardejovska, Straznicka (T), Kapusianska, Domasska, Kalinciakova, Niznianska (S), Karpatska a dalej po sucasnej trase na Delnu. Na Domasskej by sa postavil oznacnik aj na druhu stranu. Teda za predpokladu, ze z Niznianskej sa na MK2 da odbocit dolava na Sekcov. Moznost zachadzat na Sibirsku nechavam otvorenu.
(T) = len v smere tam, (S) = len v smere spat.

Tym padom by aj Domasska mala v spicke aspon nejake spojenie a zaroven by dost Luboticanov v priebehu celeho dna dostalo dobre spojenie na Sekcov a Svaby 🙂 Myslim, ze by si popularitu rychle ziskala 🙂 A moznoze preto, ze Luboticania (a Sebastovcania) v pripade choroby lezu do sekcovskej polikliniky... aby sme sa nahodou este NP nedockali 🙂
Reakcia na: Peter K #4137:
Vie sa uz aspon priblizne, s akym intervalom sa pocita? Hodina? A aky typ vozidla bude nasadeny, kratky alebo dlhy bus?
Reakcia na: Peter K #4137:
Ja som tiez uzasnuty. Odkial mas toto info? Priamo z DP?

Inak opat ma potesili, v kratkom case za sebou uz po druhykrat. Urobit celodennu L37 je taky inteligentny napad, az mi je luto, ze som na to neprisiel sam 🙂
Reakcia na: Peter K #4139:
do podniku sa dostanem Jednotkou, alebo pesi.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.