Dopytove otvaranie dverí by v Prešove nemalo využitie. Podľa môjho názoru to len zbytočne predlžuje dĺžku zastavenia na zastávke. Prerábanie busov na takýto systém by zhltlo kopec prachov, ktoré sa môžu využiť efektívnejšie.
Navrhovanou NP L3 cez Rusínsku by si opäť obišiel ŽST. Prikláňam sa k názorom, že takáto linka by nebola efektívna.
Re #3432 : L17 ide síce celý čas pod drôtmi, ale chýba priame spojenie Levočská-Duklianska. Kedysi sa chodili troliky L17 otacat na Trojicu (v oboch smeroch), takže ju bolo možné využit aj na cestovanie zo S3 na Trojicu a z Trojice na Širpo. Celkovo je v súčasnosti podľa môjho názoru zabezpečovanie L17 výhodnejšie autobusmi, z dôvodov, ktoré napisal Peter K.(3439)
Re #3440 : L31 by som neobnovoval v pôvodnej trase. Ak by pri Delni vyrástol priemyselný park, tak by som "predĺžil", resp. zaviedol zachádzku linky 39 zo Švábov na Delňu. A tieto spoje by som označil ako L31.
Ak sa bude rekonštruovať(rozširovať na štyri pruhy) Košická, možno bude L39 vedená na Delňu (zo ZST cez Solivarskú, Švábsku, Jesennú).
Ad N2; v piatok opat 92-ka.
Navrhovanou NP L3 cez Rusínsku by si opäť obišiel ŽST. Prikláňam sa k názorom, že takáto linka by nebola efektívna.
Re #3432 : L17 ide síce celý čas pod drôtmi, ale chýba priame spojenie Levočská-Duklianska. Kedysi sa chodili troliky L17 otacat na Trojicu (v oboch smeroch), takže ju bolo možné využit aj na cestovanie zo S3 na Trojicu a z Trojice na Širpo. Celkovo je v súčasnosti podľa môjho názoru zabezpečovanie L17 výhodnejšie autobusmi, z dôvodov, ktoré napisal Peter K.(3439)
Re #3440 : L31 by som neobnovoval v pôvodnej trase. Ak by pri Delni vyrástol priemyselný park, tak by som "predĺžil", resp. zaviedol zachádzku linky 39 zo Švábov na Delňu. A tieto spoje by som označil ako L31.
Ak sa bude rekonštruovať(rozširovať na štyri pruhy) Košická, možno bude L39 vedená na Delňu (zo ZST cez Solivarskú, Švábsku, Jesennú).
Ad N2; v piatok opat 92-ka.
naopak, jeden za hodinu az za dve. (A ked uz hovorime o kocikoch a starych ludoch, tak prioritou by teda malo byt co najvacsie pokrytie sidlisk, tam zije absolutne najviac ludi, takze aj absolutne najviac starsich ludi a mladych mamiciek ? ) Samozrejme, myslim si, ze dolezitejsie je dat ich tam, kde este nie su, teda najviac na linku 1

Peter K
Vacsinu funkcii byvalej L31 a pri este lepsej ponuke spojov zabezpecuje L34 a L38. A kto chce ist na Delnu, musi zial prestupit, ale to nie je problem pri prestupnych listkoch a intervaloch na Sidlisku 3.
Ale v buducnosti ak by nahodou sa v tejto lokalite predsa len nejaky ten priemyselny park postavil, alebo sa citelne zvysil dopyt po doprave na Delnu, mozno ze zase bude.