Reakcia na: Valec #9336:
tak to beriem, len aby sa v tom v Nitre pokračovalo. a čo priemerný vek vozidiel? v ba už tuším nejazní žiadny ikarus, zatiaľ čo u nás ich máme dosť. nič proti nim, ale ich stav je už značne poznačený vekom. takže v tomto sme asi pozadu. každopádne je to snáď na dobrej ceste, že aj teraz pár ikarusov nahriadia novšie volvá, alebo niečo iné. no a my cestujúci budme zas o čosi spokojnejší. ? ešte tak opraviť cesty a bude to super.
Valec
Len pre porovnanie, v období rokov 2006-2008 (čiže za posledné 2 roky) bolo v NR vymenených 14% autobusov, zatiaľ čo v BA to bolo len 9%. V reálnych číslach je pritom ten pomer 13 vs. 40. (Vozidlá po GO nerátam. Taktiež nerátam 6 trolejbusov Škoda 25 Tr, keďže tie boli zakúpené len z dôvodu rozšírenia siete.) Dovolím si teda tvrdiť, že Nitra je na tom ešte stále lepšie ako BA.