Reakcia na: plonk #352:
parametre vozidiel si mozes pozriet v popisoch autobusov. Ikarusy mate vacsinou starsie a tie su tiez atmosfericke, novsie uz maju turbo a rozdiel pocut a citit. Spravidla dokopca Ikarus bud utiahne stupen co ma (ak je v otackach) alebo dost spomali pri podradovani (az na 2. stupen).Ale lepsie to asi povedia miestni chlapi od fachu. Ja poznam skor bystricke realie.
kontakt poslany....
Kami
Karosa a väčšina klbakov má vzadu dvojmontáž, t.j. dvojité kolesá. Svoj vlek si ťahajú za sebou, vlastne vlek tlačí pred sebou zvyšok. To vidno v zime keď sa šmýka. .
Dynamika závisí od motoru a prevodovky. Neviem či ešte máte atmosferické, ale aj turbo motory sa líšia. Dosť spraví plné turbo ako na 932. Automat zas nemáva straty rýchlosti pri preraďovaní.