Reakcia na: Vladimír #3274:
A k téme "kradnutia" zákazníkov. Ano, správne ste pomenovali, že tento problém vzniká jedine na trasách Lužianky Ivanka...No, vodič ná 2 možnosti: alebo tam vôbec nepôjde a neposkytne tým službu v proklamovanom rozsahu, alebo sa bude správať efektívne, mimochodom, za čo je aj platený, a naspäť pôjde taktiež obsadený. No a v tom prípade využije CP MHD. Čo by ste urobili na jeho mieste vy? Ak by nám Mesto dalo podporu v zmysle vybudovania vlastných zastávok, no tak by sme sa riadili vlastným poriadkom. Ja sa však pýtam: je toto ten hlavný problém? Podľa mňa je to marginálna záležitosť, ktorá sa deje stále menej a menej z dôvodov uvedených v jednom z mojich predchádzajúcich príspevkov...
Mám však aj otázky:
Kedy sa mi niekto z kompetentných vyjadrí k tomu, že vodiči MHD rovnako porušujú vyhlášku vtedy, ak povoľujú prekračovať kapacitu vozidla? Ak nás niekto napáda za porušovanie vyhlášky, mal by sa chovať principiálne, aj keď je to v záujme cestujúcich.Lebo my sme porušovali vyhlášku práve z dôvodu lepšej služby pre cestujúcich.
Ako hodnotíte fakt, že v Nitre jazdia aj ďalšie dva mikrobusy? Napáda aj ich niekto rovnako, ako Šarkana?
Ako hodnotíte fakt, že na najlukratívnejšej trase Nitra - Bratislava pôsobia mnohí súkromní dopravcovia a dokonca využívajú nástupištia na autobusovej stanici?Napriek tomu, že sú zmluvne "ošetrení".
Marián Filo
Ako som už odpovedal nižšie, nerobíme iba lukratívne operačné zákroky, ale väčšinu "zdravotnej starostlivosti". Ano, keďže nemáme zdroje na zabezpečovanie pravidelnej dopravy, napríklad ísť s jediným cestujúcim niekde na okrajovú štvrť mesta, tak to nerobíme. Opakujem, nemáme na to zdroje. MHD tieto zdroje dostáva prostredníctvom mestského rozpočtu a ja za to nemôžem, že tvrdia, že ich je málo. Na to je predsa komunikácia, aby sa jednotlivé pozície ujednotili. Ak mesto žiada dopravnú obslužnosť nad rámec poskytnutých dotácií a dopravca s tým súhlasí, čia je to chyba? Ibaže mám pocit, že mesto si zasa myslí niečo iné. A obyvatelia tiež. Ale opakujem, to nie je môj problém, ani sa tým nemienim zaoberať. Ja si robím svoju prácu.