Reakcia na: Vladimír #22029:
Ja si myslím, že pri hodinovom intervale nič lepšie nevymyslíš aj bez väzby na návozy a zvozy na celú. Však aj keby si posunul uzol v centre na celú, tak by si tam musel minimálne 10 minút stáť, aby si jedným a tým istým vozidlom zabezpečil zvoz aj rozvoz.Takže kým nebudeš mať spoločenskú objednávku na polhodinovku, budú si musieť ľudia počkať alebo priplatiť za taxík.
Vladimír
15: 05 20 35 40 45 45
16: 12 15 45 45
17: 00 05 30 40 45 45
18: 05 15 20 45 45
Veľké sídliská sú v pracovných dňoch riešené pomerne hustou intervalovou dopravou MHD každých 10, prípadne 15 minút. Ako ale zaistiť prípoj do menších MČ, kam ide autobus raz za polhodinu alebo hodinu? Mnohé z tých liniek sú v preklade s inými, s ktorými sa stretajú v centre mesta. Ak vychýlime odchod zo stanice kvôli diaľkovému autobusu a rozbijeme kvôli tomu interval z centra, koľkým to pomôže a koľkým poškodí? Ak znepravidelníme interval, koľkí rezignujú na používanie MHD, pretože sa pre nich stane nelogická a ťažko zapamätateľná?
Neoponujem Ti, len dávam protiargumenty. Sám som zvedavý na ďalšiu diskusiu. Samozrejme uvítam aj konkrétne podnety, ak máš.
K diaľkovej autobusovej doprave by som ešte rád podotkol, že časy jej príchodov sú dosť nevyspytateľné. Sám cestujem na trase BA - NR nezriedka a čas príchodu do Nitry u toho istého spoja lieta hore-dole v rozpätí 10 minút úplne bežne. To tiež mieša karty...
Ale aby som podporil myšlienku, o ktorej sa bavíme, poviem úprimne, že nedáva mi spať GVD 2019. Od decembra budú na nitriansku stanicu prichádzať každé dve hodiny vlaky zo všetkých troch smerov (NZ, HC, TO) v priebehu štyroch minút a po krátkom pobyte v stanici budú pokračovať ďalej. Jediná škoda je, že sa tak bude diať o celej hodine, zatiaľčo MHD je postavená na stretávaní liniek v centre mesta okolo pol. Každopádne je to výzva, pretože opakovaný a dlhodobý príchod troch vlakov súčasne a následne odchod troch vlakov súčasne by zrejme naozaj nejaké riešenie nadväznosti zasluhoval.