Reakcia na: andy_ #18370:
Vodič je povinný zastaviť čelom vozidla pri označníku zastávky. Vyžaduje to interný predpis a je to aj logické. 1. Označník jasne a transparentne každému cestujúcemu vopred oznamuje, kde vozidlo zastaví. Prečo by na 30metrovej zastávke mali cestujúci pobehovať hore dolu a tipovať, kde sa práve tento vodič rozhodne zastaviť?
2. Aj mimo špičky sa môže na zastávke stretnúť viac vozidiel, čo však vodič väčšinou dopredu nevie. Milujem "dobrodincov", ktorí zastavia v strede zastávky, začnú predávať lístky a po pol minúte dôjde ďalší bus, ktorý čaká v jazdnom pruhu a naberá meškanie, lebo nemôže do zastávky vojsť.
Prístrešky osádza súkromná firma na základe zmluvy s mestom. Ak sú osadené nelogicky, treba sa pýtať tam.
LUK
3) pretože časť spojov končí v Hrnčiarovciach a teda sa stíhajú skôr vracať