to porovnavas trosku zle TN a TT z NR kde je uroven MHD uboha.co sa tyka krajskych miest tak TT ma najhorsiu MHD. Joj ja s tebou plne suhlasim a som za to aby sa spustila nejaka peticia ci su obcania za trolejbusovu dopravu v Nitre a tiez som rad ze Vladimir takisto nema s tym problem.ja osobne si myslim ze trolejbusy v Nitre by s uzivili jednak su ekologicke a skvalitnila by sa tym urcite MHD a kludne by j torlejbusy mohla prevadzkovat SADka tusim je to tak aj v BB ze SADka ma tusim tolejbusy ci len troleje? hm neviem ked si to zoberiete ze napriklad v cechcha takmer kazdom vacsom meste maju trolejbusy a to su mesta niektore mensie nez Nitra preco by sme aj mi tu nemali pravo mat trolejbusy???Nitra je velke mesto nema ziadnu el.trakciu jednak co sa tyka vlakovej dopravy ani MHD vsetko je na naftu aj toto vsetko prispieva k hrozne znecistujucemu ovzdusiu u nas.a cez Leto sa radsej vyhybam hlavnej krizovatke co sa idem zadusit od plynov.. 9 Tr mas pravdu "je to jen o lidech" a to nechcem radsej porovnavat cechov a slovakov...
bol by problem zriadit cez vikend prvy spoj na Krskany o 04:30? Ak sa clovek chce ist bavit cez vikend musi ist bud taxikom alebo prvym busom az o 05:30...
Akú petíciu máš na mysli? trolejbusy? podpísať sa dá všetko ale
sa nezavedú zo dňa na deň. a hlavne treba na to peniaze, peneži, peníze. A nesúhlasím s Tebou o úrovni MHD v Nitre.
Porovnávaj Nitru s Trenčínom, z Trnavou (to sú tiež krajské mestá) a nie s Brnom či Bratislavou.
"MHD má vlastného grafikonistu, má vlastných dispečerov, má vlastného garážmajstra, má vlastných vodičov"
...a dopravny podnik bude mat aj svojho riaditela, ekonomov, uctovnicky a upratovacky... vsetko bude dvojmo, teda to bude dvojnasobne viac stat... toto chces Joj?
Re #8225 pavuk: Samozrejme, že trasa po Jaskyňovej a Hodžovej bola určitou možnosťou. Uskutočnili sa však dva praktické pokusy, ktoré preukázali, že autobus idúci smerom od rieky jednoducho doprava na Jaskyňovú nevytočí. To by musel najprv cúvnuť, čo je samozrejme na linke z bezpečnostného hľadiska neprípustné. A Jaskyňovú ulicu z dôvodu zástavby rozšíriť nejde.
Re #8230 Tootti: Vozidlo je už bez reklamných textov a teplických podnikových evidenčných čísel. Je celé v podkladovej červenej farbe.
Re #8231 Joj: Dlhodobý nezáujem Mesta a totálna finančná podvýživa sa prejavili v niektorých skutočnostiach alebo riešeniach, ktoré nie sú najideálnejšie a ktoré nejde v krátkom čase len tak prekonať. Pre mňa osobne je najdôležitejšia zmena kurzu - kedy od škrtania a zhoršovania postupne pribúdajú nové vozy, podarilo sa zaviesť nové atraktívne tarifné produkty a celkovo sa zvyšujú výkony MAD.
Výraz "úplne nevyhovujúca situácia" považujem za neodôvodnene prehnaný.
Ako sorry, ale absolútne sa nestotožňujem s týmto posudkom vhodnosti a nevhodnosti SAD v MHD. Uvedomuješ si vôbec, čo píšeš? Aké sedenie na dvoch stoličkách? Mestská doprava v Nitre bola dlhé roky samostatnou organizačnou jednotkou a stále je od prímestskej a diaľkovej dopravy organizačne oddelená. MHD má vlastného grafikonistu, má vlastných dispečerov, má vlastného garážmajstra, má vlastných vodičov - to sú všetko zamestnanci, ktorí sa pri výkone svojej práce špecializujú len na MHD a na žiadnych dvoch stoličkách nesedia. Kde je napísané, že podnik SAD je určený na diaľkovú dopravu a kde, že DP je organizácia pripravená na riešenie problémov MHD? To je absolútny nezmysel. O tom, či má byť v Nitre samostatný DP sa môžeme baviť po MAJETKO-PRÁVNEJ stránke (t.j. či dopravca má byť štátny, súkromný alebo mestský), ale rozhodne nie podľa názvu firmy.
Ja osobne som zástancom trolejbusovej dopravy, veľmi rád by som ju v Nitre videl, ale v súčasnosti to nevidím ako aktuálnu tému. Prečo, už som viackrát rozoberal. Ak sa niekomu chce víriť kruhy, spísať petíciu a začať diskusiu, som za.
Ahoj, áno je treba začať diskutovať, lebo súčasná MHD, je úplne nevyhovujúca... Trolejbusová doprava je ideálne riešenie súhlasím... Diskusia je vtedy ak sa začne verejne hovoriť, a najlepšie ako diskusiu začať je petícia... Podnik Sad je určený na diaľkovú dopravu, nieje dobre sedieť na dvoch stoličkách... MHD je špecifická doprava má svoje vlastné problémy, a Dopravný podnik je organizácia, ktorá je na tieto problémy pripravená a najvhodnejšia. Nakoniec do roku tuším 1958, MHD zabezpečoval Dopravný Závod, čo je obdoba Dopravného podniku. až po tomto roku sa Dopravný závod Mesta Nitra zrušil, bol nahradený ĆSAD... tak len toľko ?
Dopravný podnik je organizácia ktorá bola na to určená... Podnik SAD je určená diaľková autobusová doprava. Každý podnik je na niečo určený, a nieje dobre že SADka ktorá má iné úlohy, robí mhd. Potom sa nečudujme ako vyzerá mhd v Nitre. Nieje dobré sedieť na dvoch stoličkách...
tak dakujem že súhlasíš... a aký dopravný prostriedok by si uvítal v uliciach?
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.