Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Kami #6223:
to je vsetko este hudba buducnosti.bohuzial
Reply on: ANONYM3 #6222:
povedal by som, ze staci jedine - objednavka mesta.
A ako to bude s nočnou dopravou?? Asi sa v nabjližšom čase nebude zavádzať.... Nejaká jedna-dve linky by sa možno mohli spraviť...
Vladimír:

Ved preto som to adresoval najma na zastupcov SADky a mesta. Z mesta to tu bud nikto necita, alebo mu nestoji za to na to reagovat. Dakujem Ti vsak za odpoved, je dobre sa uistit, ktorym smerom dalej pokracovat...
Reply on: Marko1 #6219:
Tej Tvojej poslednej vety by som sa držal. Ak Mesto vysporiada pozemky, vybuduje nové (minimálne rovnako kapacitné) obratisko so sociálnym vybavením pre vodičov, ku ktorému povedie aj pre autobus vyhovujúca komunikácia a k tomu všetkému aj bude súhlasiť s navýšením výkonov MAD, SAD bude tá posledná, ktorá sa bude brániť 🙂
Dakujem Vladimír za reakcie, aspon niekto.

O priestore na otacanie je este skoro uvazovat, pretoze by to chcelo vyriesit pozemky (to je teraz o inom). Potom by plocha mohla byt taka, ako na Gorazdovej, pripadne aj vacsia. To uz je pre mna skor otazkou, ci ma zmysel tam tahat vsetky spoje vsetkych liniek (najma v spicke 😵.

Prave vyuzivanie k vstupu cez hlavnu branu ludmi, ktori pouzili na pristup MHD, je mi trosku nelogicke, kedze uz pravidelne byva MHD cez Vystavnu pocas vystav odklanana na Tr. A. Hlinku (to povodne nebyvalo), co znamena prejst peso okolo celeho Ncentra a ist cez hlavnu vratnicu, ktora byva najviac plna (aj ked to tiez uz postupne klesa). Pritom by tym istym busom mohli ist az k SPM a prejst vystavisko opacnym smerom.

Druhou vecou su navstevy cisto SPM, resp. akcii SPM. Mimo vystav je vystavisko „zatvorene“, takze pripadni navstevnici SPM, ktore je otvorene denne okrem pondelka, musia ist linkou MHD po Gorazdovu a dalej po vlastnych (samozrejme okrem linky 19). A to je prave skoda, ze vlastne do muzea sa dostanete iba autom alebo peso. Ako si mam potom vysvetlit tie rozne akcie, ktore sa usporiadavaju pre zvysenie navstevnosti muzeii a galerii, ked MHD (dirigovana mestom) nezabezpeci ani ziadnu dopravu? Preto by nad tym malo mesto trosku pouvazovat…
Bubboo: Ahoj, rada by som si v piatok zopakovala vcerajsok, ale o nieco skor... 🙂
Reply on: Dušan #6216:
. . . Pre istotu . . . ?
A prečo dnes večer nesvietil vnútorný displej na L28 (SOR BN12) ?
Vladimír, pozeral si sa na tie víkendy na poslednej L21 z Lužianok?
Uplynulý víkend:
Sobota-z Lužianok 2 cestujúci, od OPS 4 ks
Nedeľa-z Lužianok nikto, od OPS 3 ks.

Čo sa týka tej prvej rannej víkendovej L8, na ktorú stále Roman poukazuje, som sa dopočul, že nie je sám, čo ju nestíha. Aj keď ide potom ešte L21, tak z tej prísť do roboty na 6:00 je nemožné. Kedysi chodila prv ako teraz asi o 5 minút.
Reply on: Marko1 #6213:
Priznám sa tu celkom otvorene, že danú lokalitu nemám presne preskúmanú. Nemôžem sa však zbaviť akejsi predtuchy, že takto ponúkané priestory pre otáčanie autobusov budú menšie ako súčasné. Nakoľko dnes bežne vieme obratisko Gorazdova prestávkujúcimi vozidlami celkom naplniť, pravidelné predĺženie týchto liniek asi bude treba zamietnuť.

Zostáva uvažovať nad mimoriadnym predlžovaním liniek počas výstav. Otázka je, či to má zmysel, najmä ak podľa mojich skúseností drvivá väčšina cestujúcich navštevuje areál výstaviska cez hlavný vchod. Zadný vstup cez areál múzea je atraktívny najmä pre motoristov, ktorí si riešia otázku parkovania. Bežný návštevník, ktorý príde autobusom MAD, podľa mňa nemá dôvod dozadu na Dlhú ul. cestovať.
Teoreticky by šlo uvažovať iba o L6 a 30, ktoré prichádzajú od Premostia a okolo hlavného vstupu nepremávajú.

P.S. Otočka Gorazdova je vybavená bunkou pre vodičov, kde majú WC aj prístup k vode.
Otazka zrejme na zastupcov SADky a mesta:

V polovici 90. rokov bol sprevadzkovany novy vstup do arealu vystaviska Agrokomplex cez Slovenske polnohospodarske muzeum (SPM) v oblasti Mikovho Dvora (byvale Statne majetky alebo co to bolo). Sucastou bolo aj otvorenie velkeho parkoviska. Vtedy ma napadlo, ci by aspon pocas velkych vystav mohli jazdit busy MHD konciace na Chrenovej-Gorazdovej az po vratnicu SPM, kde by sa upravilo mensie obratisko (napr. denne od 8:30 do 18:30).

Prvym problemom su samozrejme pozemky pred branou.
Neskor sa stalo problemom najma zvacsenie pouzivania aut (IAD) namiesto prostriedkov hromadnej dopravy (najma po roku 2000), co je minusom pre MHD.
V uvedenej lokalite vsak zacala vyrastat nova obytna stvrt (rodinne domy) smerom k Janikovciam, ktorych obyvatelia maju k zastavke Chrenova-Gorazdova pomerne daleko, naviac cez nie prave najlepsie chodniky (aj ked most pre pesich je uz betonovy po reko). „Ich“ lepsie dostupna zastavka „Mikov Dvor“ je obsluhovana iba linkou c. 19, aj to iba na znamenie. Pre pouzivanie MHD hra stale minus uprednostnovanie IAD.

Stale je vsak mozne uvazovat nad predlzenim liniek MHD z Gorazdovej az k brane SPM. Ma to niekolko variant:

1. Predlzit tak vsetky spoje - obyvatelia novej obytnej zony by dostali celodenne zlepsenie dostupnosti MHD
2. Predlzit tak vsetky spoje iba pocas velkych vystav na Agrokomplexe a pocas otvorenia SPM (denne cca 10:00 az 18:00, pocas vystav cca 8:30 az 18:30) – zlepsi sa dostupnost vystaviska MHD pocas vystav bez zbytocnych problemov na Vystavnej ulici a zlepsi sa dostupnost SPM pocas jeho otvorenia
3. Predlzit tak vsetky spoje iba pocas velkych vystav na Agrokomplexe (denne od 8:30 do 18:30) – zlepsi sa dostupnost vystaviska MHD pocas vystav bez zbytocnych problemov na Vystavnej ulici

Body 2 a 3 samozrejme zlepsia dostupnost MHD pre obyvatelov novej obytnej zony, ale iba casovo obmedzene.
Vsetky tri body mozu zlepsit socialne a hygienicke podmienky vodicov MHD, pretoze ak by sa podarila dohoda so SPM, mohli by vodici MHD vyuzivat WC na vratnici SPM. V sucasnosti predpokladam vodici na Chrenovej oficialne nemaju WC alebo aspon pristup k vode?
Samozrejme vsak narastu vzkm, preto by to muselo byt s podporou mesta v ramci zlepsenia pristupu k muezam a vystaviskam v meste. Okrem pripadnych hromadnych navstev muzea je totiz mozne uvazovat s vyuzitim autobusov v useku Gorazdova – SPM viac jednotlivcami ako skupinami. Aj samotne spoje liniek su uz na Chrenovej viac prazdne ako aspon poloobsadene, pretoze je to koniec, resp. zaciatok dlhych liniek.

Zaujimal by ma nazor inych na danu problematiku, teda pokial to vobec niekoho zaujima.
Reply on: Vladimír #6211:

Ja viem , ze cca v january zacnu ich robit, ja som nepovedal ze budu hned,...ale budu niekedy niekedy 2008
Reply on: Tootti #6210:
Aj keby tých 7 ks skutočne bolo pre Nitru, tak to nič nemení na tom, že sa zatiaľ vozy tohto typu nevyrábajú a spustenie ich výroby je plánované až v roku 2008. Dovtedy bude znieť len "Ikarus & Karosa song".
Reply on: TeBeCe #6209:

presne to som aj ja pocul, from SOR SK ?
Reply on: LUK #6206:
na slovensko uz maju objednanych 7 kusov, info by sef SOR SK ?
Reply on: LUK #6206:
tak to som nevedel ze az na buduci rok sa budu vyrabat.a co sa tyka objednavky klbovych SORiek myslim ze Totti to tu spomenul.tak si to skus precitat co napisal.a nemusis sa rozculovat ?
Nieco je na tom pravdy a nieco neni , uvidime cca +/- ferbruar!
Reply on: Dusan85 #6205:
tebe fakt treba všetko trikrát opakovať... Kĺbaté SORy sa začnú vyrábať až na budúci rok, čiže ešte nikto nič neobjednal...
Reply on: Vladimír #6204:
chcel som sa spytat este ohladom klbovych SORiek ci sa uz vyrabaju a ci sa planuju aj zakupit.niekto to tu aj spomenul ze SAD Nitra uz objednali nejake klbove SORky ☺

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.