Dôchodcovia predsa nepotrebujú cestovať o desiatej večer z Krškán do Mlynáriec cez Klokočinu V tomto prípade je to len o zvyku. Nám to môže byť ale jedno, lebo autobus tú trasu musí do garáže prejsť tak či onak.
Otázka k CP je, ako sa vysporiadať s neustálymi zmenami, a to hovorím jedno - kvôli Priemyselnému parku zabudnime na nejaké termíny zmien raz ročne. To sa bude meniť dosť často.
Asi predsa len napodobníme Žilinu a žiadny kompletný CP nebudeme ponúkať, ale kúpiť bude možné jednotlivé linky osobitne - nech si každý kúpi, čo používa.
Re #6202 M: "Nie som naklonený" znamená, že kde je to len možné, také nezriaďujem. To však neznamená, že také linky nemusia v niektorých prípadoch existovať. Ako inak by si chcel riešiť L24, kam inam ako na stanicu odviesť taký silný prúd cestujúcich v podobe 8min. intervalov v čase špičky. Nie je možné to predsa ťahať čo ja viem na Chrenovú, kde je už dnes viac spojov, ako treba.
Treba sa s tým zmieriť, že všetky smery nie sú rovnako zaťažené a u nás v Nitre je tá silnejšia strana ZÁPADNÁ. Jednoducho z Klokočiny+ Dielov + Čermáňa cestuje oveľa viac ľudí ako z Chrenovej + Zobora. Preto časť kapacity pre západnú časť mesta musí byť riešená radiálnou linkou typu "okraj - centrum a späť" (L24), nakoľko na opačne strane nie je protiváha.
neviem, ale niekedy (a vidím to najmä zo DPMŽ), mám pocit, že príčinou je, že CHÝBA KNIŽNÝ CP PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÝ.Veď napokon staršia generácia sa ako má dostať k internetovým zdrojom (k CP)?
Teraz od 24.9.2007 sme ponúkli predĺženú L22 aj na poslednom spoji z Krškán o 22.10. Cestujúci vracajúci sa neskoro večer z popoludňajšej pracovnej zmeny majú možnosť sa nielenže zviesť na Dieloch o jednu zastávku nižšie (Diely - Kmeťova, odtiaľ oveľa bližšie na Murániho, Viničky, Tokajskú, Rýnsku....), ale aj pokračovať ďalej až po garáž SAD, čo znamená doteraz neexistujúce priame prepojenie Krškán a Čermáňa s Mlynárcami. Na moje sklamanie však zatiaľ akoby o tomto spojení nevedeli a nevyužívajú ho.
A Ty si myslíš, že tie klbáky stoja v garáži alebo čo??? Správne si napísal, že máme 21 klbákov. A zadeľujú sa na turnusy liniek 12, 12-1, 12/2, 12/3, 12/4, 14, 14/1, 14/2, 14-4, 21, 21/1, 22/1, 22/3, 27, 32, 32-1, 32/2, 32/3 a 122/. To je spolu, ak dobre rátam, 19 poradí každý deň. Na linku č. 2 tak možno dať klbáky len a len vtedy, ak ich stiahneme z niektorých turnusov, ktoré som vypísal. Každý pritom obsahuje spoje, ktoré musí vykonať klbák (teda nemusí, ale ľudia asi ostanú na zastávke).
Pripravuje sa zmena (asi tak o dva týždne), vďaka ktorej sa dostane prejazdom z inej linky klbák na L2 v čase návozu a odvozu Priemyselného parku k 6. a 14. hodine (5.09 a 13.13 z Kmeťovej a 6.03 a 14.03 z Priem. parku). Na celodenné klbákovanie na L2 nie sú vozy, aj keď priznávam, že je to prvá linka v poradí, kam by sa kĺby ďalej dávali, ak by boli.
Na budúci rok existuje záujem rozšíriť počet kĺbových vozidiel, uvidíme....
Re #6195 Dušan: Tam sa to minulý rok riešilo posilovou L21, ktorá ide len od Bolečkovej na stanicu o 14.26 h. Náporu školákov tak čelia zhustené spoje o 14.05, 14.13, 14.23, 14.26, 14.35, 14.43.... K tomu sme klokočinských, čermánskych a krškanských začali voziť priamou L22 predĺženej do Mlynýriec (napr. o 14.27). Zdá sa však, že bude treba posilniť ešte viac.
Skús sa pozrieť na spoj L8 z Bolečkovej o 14:23 od pondelku do štvrtku, že koľko študentov tam nastúpi a tiež chodí krátky bus, snáď to nie je na tej dvojke horšie ?
neviem preco nechodi dlhy autobus na L2 vzdy chodi len kratky a dnes jak som siel z nocnej chodi L2 total preplnena ludia sa tam talcili a jedna babka bola natisknuta na dverach nechapem to.klbaky chodia asi len do Krskan alebo do Luzianok.sakra sak mame 21 klbakov tak preco by sa mali ludia tlacit v malych autobusoch??
Dušan: Robotu si neodflákol nikto. Šlo o technickú závadu systému, ktorý vopred pripravený CP do vozidiel nenahral. Zajtra (teda dnes) by to už malo byť OK.
Tooti: C 943 jazdí na delených zmenách a v rámci nich sa môže vyskytnúť na linkách č. 2, 12, 14, 21, 22, 24, 27, 32, 99 a 122 (v sobotu príležitostne na 21, 24, 27, 34, 94).
Dnes som bol prekvapený, že z Chrenovej jazdili autobusy ešte z označením "X" aj keď už od dnes žiadna obchádzka kvôli autosalónu nebola. Kto si to zas odflákol robotu? ?
Nevie mi niekto povedat, ako to v nitre momentalne vyzera s klbovými busmi? Stale v MHD jazdia tie dve ceske 744? Ma uz ta kolinska B 741 nový lak? Na ktoré linky je vypravovaná C943?
MÚ-L12 smer Krškany, MÚ-L25 smer W. nábr., OÚ-L7 smer Klokočina, OÚ-L2 smer Drážovce, OÚ-L14 smer Chrenová, OÚ-L12 smer Chrenová.
Spolu 5 ks spojov s odchodom 22:30 (posledné čakajúpce spoje)
?
Vladimír
Otázka k CP je, ako sa vysporiadať s neustálymi zmenami, a to hovorím jedno - kvôli Priemyselnému parku zabudnime na nejaké termíny zmien raz ročne. To sa bude meniť dosť často.
Asi predsa len napodobníme Žilinu a žiadny kompletný CP nebudeme ponúkať, ale kúpiť bude možné jednotlivé linky osobitne - nech si každý kúpi, čo používa.
Re #6202 M: "Nie som naklonený" znamená, že kde je to len možné, také nezriaďujem. To však neznamená, že také linky nemusia v niektorých prípadoch existovať. Ako inak by si chcel riešiť L24, kam inam ako na stanicu odviesť taký silný prúd cestujúcich v podobe 8min. intervalov v čase špičky. Nie je možné to predsa ťahať čo ja viem na Chrenovú, kde je už dnes viac spojov, ako treba.
Treba sa s tým zmieriť, že všetky smery nie sú rovnako zaťažené a u nás v Nitre je tá silnejšia strana ZÁPADNÁ. Jednoducho z Klokočiny+ Dielov + Čermáňa cestuje oveľa viac ľudí ako z Chrenovej + Zobora. Preto časť kapacity pre západnú časť mesta musí byť riešená radiálnou linkou typu "okraj - centrum a späť" (L24), nakoľko na opačne strane nie je protiváha.