Reply on: Valec #4979:
v MHD CA to funguje, a funguje to dokonca aj na prímestksých spojoch (pri nástupe sa mu odráta "plná" taxa a pri vystupovaní si dotyčný cestujúci priloží kartu a bráti sa mu neprecestovaná časť sumy - výhoda je v rýchlejšom vybavení cestujúcich s ČK, nakoľko vodič má nastavenú aktuálnu zastávku a cestujúci iba prikladajú karty [bez zásahu vodiča], pri vystupovaní sa tlačí aj doklad) ?
Takto to majú tuším na prímestskej v Čadci alebo kde...
S499.1023
Aj keď ja osobne som navrhoval pri príležitosti zavedenia PCL zvýšenie jednotlivého cestovného, napr. na 15,- SKK z EZČK a 20,- SKK cash. Bola by to ideálna príležitosť, kedy by bolo "niečo za niečo". Neskôr bude musieť ku zvýšeniu ceny cestovného tak či tak dôjsť ale už nebude vhodná argumentácia "zvyšujeme cestovné ALE zase vám zavádzame také a onaké zvýhodnenie."