Reply on: Valec #4979:
v MHD CA to funguje, a funguje to dokonca aj na prímestksých spojoch (pri nástupe sa mu odráta "plná" taxa a pri vystupovaní si dotyčný cestujúci priloží kartu a bráti sa mu neprecestovaná časť sumy - výhoda je v rýchlejšom vybavení cestujúcich s ČK, nakoľko vodič má nastavenú aktuálnu zastávku a cestujúci iba prikladajú karty [bez zásahu vodiča], pri vystupovaní sa tlačí aj doklad) ?
Vladimír
Napr. ak by si šiel z Nitry do Serede, tak pri nástupe by mašinka z karty automaticky zobrala cestovné až do Bratislavy. Ak by si vystúpil v Seredi a priložil kartu, vrátil by sa na kartu rozdiel cestovného späť. Nikto Ťa teda doma konktrolovať nemusí, sám prídeš o prachy, ak pri výstupe nevykonáš "log off"
Re #4960 m.e.: Jedna zľava je jedna zľava, možnosť ďalšej zľavy pri prestupe zas niečo iné.
Doba sa ale mení, dnes už ľudia postupne prestávajú cenové rozdiely registrovať. Už dnes je kopec ľudí, ktorí si kartu nekúpia napr. preto, lebo im je úplne jedno či dajú 12 alebo 16 Sk za jednu jazdu. A ich počet bude rásť...
Vývoj pôjde teda aj u nás jedine cestou pohodlný/nepohodlný a nie lacnejší/drahší. A pohodlné budú predplatné lístky (čo možno s najdlhšou dobou platnosti) a nepohodlné bude hľadať pred každou jazdou drobné.
Re #4961 Dušan: A kde je napísané, že z karty nemôže byť jazda bez prestupu 16 Sk a s prestupom tiež 16 Sk (teda 0 Sk za prestup)?