Reply on: XX #4375:
existujú presné kritériá na to, kde je možné budovať kruhák a kde nie... sú na to dopravné tabuľky a rovnako aj priestorové usporiadanie.Osobne si myslím, že v križovatke Výstavná - Akademická by bol kruhák skutočne len na škodu veci. Už len tým, že by sa stal "lievikom", kde by si dopravu zlieval pred kruhákom do jedného prúdu a za nám zasa rozbiehal na dvojprúdovku - sú to najčastejšie kolízne body. A za ďalšie je tam dosť veľká intenzita dopravy na to, aby tam bola podpora kruháča.
V Nitre sa svetelná signalizácia podporuje aj z dôvodu koordinácie jednotlivých križovatiek (nie všetkých, bohužiaľ).

anfi
no ty koky ?
otázka: Všetky novšie busy SAD Nitra (MHD, prímestská, diaľková) dostanú bielo-oranžovo-šedý náter? Bo sa mi to zdá byť mätúce, lebo ak uvidím takýto bus napr. pred Centro, budem za ním utekať v domnení, že je to nejaká L12 a po dobehu zistím, že to sú Moravce (bo vzadu tabuľka aj tak nebude). Nebude sa to nejak rozlišovať ???