Určite to blbosť nebola, lebo MHD neni SADka že má mat linky odvšadiaľ všade s 5 trasami a intervalom ktorý je neprehľadný . V dnes mame prestupnú všetky lístky a dá sa aj cez sedlo pohodlne dostať na Klokocinu z Krskan . 34 by mala zmysel keby sa zrušila 14 a 24 ale to by Chrenova nemala dostatočne pokrytie MHD do Centra a to by sa muselo riešiť posilneným 19 skrátenými spojmi a neviem či by to stalo za to aby Klokocina mala celodenné spojenie s Krskanmi
Myslím, že zrušenie linky 34 malo na základe jeho uskutočnenia nejaký význam. Netrúfol by som si trvdiť, že zrušenie alebo zavedenie nejakej linky sa deje zo dňa na deň bez odozvy cestujúcich - vtedajšia Veolia ešte asi vedela, do čoho ide.
Vedel by mi niekto z Vás povedať, že kedy prestali jazdiť linky 34 a 28? 34rku si trasu pamätám, ale 28 vôbec, dnes sme sa o nich s jedným šoférom rozprávali a na 28čku sme si nevedeli spomenúť...
Ja som vychádzal z tunajšieho katalógu: https://imhd.sk/nr/vozidla/evidencny-stav
NR-442CV tu je stále vedená ako v prevádzke.
Cyklobus som vlastne ani rátať nechcel, skôr som ho chcel spomenúť len tak "medzi rečou".
Mojko, pred dvomi mesiacmi si tu nariekal presne rovnako a bolo ti viacerymi ludmi vysvetlene, ze ziadne elektrobusy planovane nie su a aj ako je to s obnovou vozoveho parku. Tak si to nabuduce vyhladaj a precitaj, kym sa opytas to iste znovu. Mame tu uz jedneho debilka, ktoremu treba kazdy mesiac opakovat to iste dokolecka, nepotrebujeme dalsieho.
A ak ty s tvojim pisomnym prejavom robis v sporitelni, zozeriem kefu. Az tak zle na tom snad nie su.
jasne odkukal som nick ty mas dobre paranoje.A to stym sporenim som pochopil akoze zato ze pracujem v slsp tak mam sporit na nove busy ja som nepochopil co to ma spolocne stym co som pisal ze su tu stare busy a preco hned utocis na niekoho kto len vyjadri svoj nazor
Keď sa ale odpočítaju električky, aj ked je to sučasť MHD ale zároveň aj nadrahšia na investíciu tak priemer je nejaký 7-8rokov čo je menej ako my. Ale z druhej strany by som to nebral až tak strašidelne kedže bratislavske NB18 z 2014 (2213-2332) su už celkom slušne spotenky a aj naše Vanhooly su čistejšie. Ale podľa mňa chýbaju nejaké klbáky kedže od 2010 sa to zanedbávalo a kupovali si kratšie busy. V súčastnosti napríklad nemáme ani jeden klimatizovaný klbový autobus, čo je dosť smutné. Tie malé klimatizácie čo majú Van Hooly nerátam lebo to nestíha nad 30°C čo žial je už aj u nás v lete realita. Verím že sa tento rok podarí niečo nové.
1) to bol jeho prvý spoj tým smerom v tom dni
2) na križovatkách máš niektoré smery, ktoré majú ľavé odbočenie len pre seba a iné ho majú kombinované so zelenou v protismere
3) poškodený vypovedá, že na semafore nestál, ale pomaly k nemu prichádzal. Ak by sa pohýnal z čiary, tak by to vodičovi autobusu určite došlo, že má dávať prednosť
V kombinácii uvedených faktorov bol malér hneď na svete. Netvrdím, že vodič je nevinný, iba doplatil na nedokonalú znalosť prostredia.
piter924