Reply on: tbus #72811:
Škoda že tu väčšina príspevkov je negativistická, s dôrazom ako sa niečo nedá. Ja som napísal včera, že pre THC by najoptimálnejšia bola obstuha TRAM dvomi smermi - spodom aj vrchom. Z priestorových dôvodov a vziac do úvahy prvotné dopravné riešenie sídliska, ktorá vymedzila koridor TRAM na Americkú triedu, som okrem tejto doplnil do systému obsluhy aj jednokoľajnú vetvu vrchom - ako doplnkovú. Ak dnes po Ázijskej triede chodí prakticky celá autobusová MHD sídliska, a TRAM chce obsluhovať sídlisko hlavne spodnou vetvou, pri dnešnej ponuke AD na Ázijskej triede 34 spojov v špičke, čo je ponuka cca 3.500 miest, pri obsluhe súpravami 2x Vario2LF s ponukou 280 miest dnešnú ponuku nahradím 13-imi súpravami TRAM. Teda interval 4,5 minúty. A to som nepustil prakticky po Americkej triede ani jednu električku. Ozaj nevidím problém riešiť 5 zastávok električkovej trate v intervale 4 minúty jednokoľajkou s dvomi výhybňami, dnes logistika riadenia umožńuje neskutočné veci. Spomeniem ako príklad súpravy bezobslužných vlakov VAL francúzskych železníc medzi terminálmi 2 a 3 letiska CHdG v Paríži s intervalom každých 5 minút v oboch smeroch. Viem, že ak sa THC dočká električiek, bude to raz a spodom, dokonca s nezmyselným esíčkom pod OC Metro (posledný variant návrhu trate IDS), bez obsluhy vrchom a temer celé THC sa budú v zime, snehu, či daždi presúvať medzi barákmi ráno zhora dole a poobede zdola hore. Tá električka na vrchnom ramene určite nikdy nebude, ja sa jej určite nedožijem. A škoda že sa jej hlavne nedožijú obyvatelia THC. Pričom by to bolo luxusné a investične o polovicu náročné riešenie, avšak oveľa výhodnejšie ako rýchlodráha po Americkej triede....
ja sa strkám? Ja som tu bol jeden z prvých, ktorí povedali, že MET sa nestihne... Napísal som to tu už pred viac ako rokom, že neverím, že sa to podarí... A bol som sprdnutý, že šak už sa ide robiť...
tbus