Mal som na mysli len samostatné svetelné priechody pre chodcov, teda nie v rámci križovatiek.
Ešte som zabudol na 2 priechody na Toryskej a 1 na Moskovskej triede, ale tie sú naviazané na priľahlé križovatky.
Priznam sa nevyznam sa do busov ci elektriciek,ale uz x krat tu ludia nadavali ze tie nove busy maju ake tlmice a ze na stare busy boli pohodlnejsie atd,asi je rozdiel aj vtom ze tieto su nizkopodlazne,takze musia mat inac riesene vsetko,podvozky ramy atd,a podla mna nieje chyba v buse ale v cestach ze nesplnaju urcite normy ci kriteria,...tak isto elektricky,tu by sa ine asi ani nehodili lebo niesu stavane na nase trate,aj madari museli neviem kolko km trati prerobit lebo by to nezvladol voz...ved si len zoberme ked ide elektricka na stanicu pri Jakabovom palaci,prutke stupanie,naklon a zakruta.
....a ano bral by som aj ja nieco pekne pohodlne atd,ale co ztoho ked napr aj nove sorky su zasmradene ked nie od mocu tak od riedidla,a zakazdym musim pozerat kde sadam.
...ozaj tie sedadla v elektricke maju byt mx myslim,budu plastove operadla a potah len na sedatku? na obr su pekne tvarovane,som zvedavy. ...este keby na tych lfkach keby boli take dotykove tlacitka ako na sorkach,su fajn,aj svetielka vidno.
ja len preto som myslel lebo sa tu spomenulo neraz ze uz asi vyrabaju prenas kedze uz bolo akoze dohodnute uz pred polrokom ze lfky to vyhraju,ale to boly asi pletky.neviem ci ste si vsimli na ich stranke novu lf2 obojsmernu,ale vyzera ako evo2,na tej novej obojsmernej a na evo su ehm posuvne dvere,ako na vlaku,vizualne sa mi viac pacia,ale ked su take hlucne ako na vlaku tak to je minus.
Mne osobne vadi tuhe perovanie na SOR a porovnavat nove SORy so starymi ikarusmi ci karosami je zcestne, o par rokov mozeme spravit porovnanie.
Ake divadlo a zdrziavanie? Akoze ked niekto vyhra vdaka korupcii, tak porazeni maju povedat, ze ok, mali sme lepsie pomastit kapsy? Kazdemu je jasne, kde je ten cenovy rozdiel medzi CAF a Pragoimexom, uvidime, ako dlho elektricky vydrzia.
Co sa tyka historickych vozidiel, tak mi tu uz napisali, ze STM nema zaujem, sotousi na to nemaju udrziavat a DPMK nema zaujem, resp. aj keby nejaki ludia boli, su uz dostatocne znechuteni cokolvek urobit naviac.
EÚ peniaze (tvoriace väčšinu, z ktorých sa zaplatia električky) sa nedajú použiť len tak, že si povieme, že čo sme neminuli na električky minieme inde... ?
-vysutazena suma je o polovicu nizsia asi preto ze druha polka elektriciek je pod opciou...
-tiez neviem kam chcu lf2+ nasadit... najma ked ich bude 23+23
K SOR-om - Moderné, krásne nové autobusy, nízkopodlažné, motor tichý s trolejbusovým "prídychom". Výborne sa mi v nich cestuje. Pre obyčajných laikov je to faktická pohodlnosť a modernita oproti Karosám, Ikarusom a pomaly už aj Tedomom. Teším sa keď tu už budú komplet všetky busy. Aspoň trocha sa zjednotí vozový park autobusov, aj keď so zadĺžením, ale verím, že to nakoniec všetko dobre dopadne. Ako ale poznám košických vandalov, tak tí sa už či skôr, či neskôr, podpíšu na nich ako na Variu (až 2-krát vyrezaný znak Košíc z operadla). Preto sa ani nedivím, že sa presedlalo na klasiku podobnú iným mestám. Trošku mi pripadá divné, načo aj staré aj nové logá dávať na nové busy. Tomuto fakt nechápem.
Mrzí ma ale, že sa po starých busoch nezachová žiadna pamiatka. Vidno že podniku ide o zisk (však kvôli tomu aj podniky vznikajú) a že tam nie sú žiadni šotouši.
Rekonštrukcie tratí - už aby sa konečne začali. S nerekonštruovaním Komenského ma však veľmi sklamali, hlavne v tom, že sa nebudú zjednocovať tie zastávky.
K Variám - Konečne že CAF prestal s tým divadlom a zdržiavaním. Osobne môžem povedať, že Variá LF2+ budú super vozidlá zo stránky novoty. Z kapacitnej stránky však neviem, kam ich plánujú nasadiť. Cez PD by na linky 6,7,9 absolútne nestačili. Však ani 30-metráky niekedy, alebo vôbec nestačia, ani 2 súpravy minútu za sebou (viď R4). O 40 metrových súpravách veľmi pochybujem, skôr si myslím že sa zhustia intervaly. Ale čo potom s KT-čkami? Začarovaný kruh. Vysúťažená cena je skoro o polovicu menšia,než sa predpokladalo. Čo sa teraz urobí s tým zvyškom vyše 60 miliónovým? Mohli by investovať do tabúľ, alebo na ďalšie rekonštrukcie, nie?
Tak ono električka sa nevyrába tak rýchlo ako autobus, i keď TWT (Pragoimex, KOS Krnov a spol.) ich vyrobí určite oveľa rýchlejšie (údajne 6 mesiacov, čiže ak tu má byť prvá v lete, tak už je vo výrobe) ako iní známi výrobcovia... ?
No že, vysvetli nám tu, čo na tých CAF-och vidíš také úžasné, že ich tu chceš za každú cenu??? Niektoré trate, ako napr. na Komenského, Alejovej čo na Jazere sa neplánujú rekonštruovať (zatiaľ). Takže by sme mali síce nové NP vozy, ale mohli by jazdiť AŽ na jednej linke (okrem eRiek). Fakt fasa (bez urážky) ? (Ospravedlňujem sa za odbočenie odbočenie od aktuálnej témy.)
na watsonke rozhodne nejde, riadi sa podla krizovatky pri botanickej....tlacitka su kade tade, napr. aj na NO ale asi len na ozdobu...aj na sennom trhu su a nejdu tiez...
Nemám o tom až taký prehľad, ale funguje napríklad aj priechod v sútoku Prešovskej cesty a Sečovskej cesty, ďalší na Sečovskej ceste pri rovnomennej zastávke, kedysi fungovali, a možno aj dnes fungujú, aj na Watsonovej a dva na Slaneckej – pri križovatkách s Nižnými Kapustníkmi a Dneperskou. A v podstate, keď tak rozmýšľam, tak okrem 3. na Slaneckej, o ktorom netuším, či niekedy fungoval a priechodu na Palackého, ktorý je napojený na priľahlú križovatku, tak ani nenachádzam v Košiciach žiadne ďalšie. Čiastočne tu možno zaradiť aj funkčný priechod v Barci, i keď ten je spojený aj s električkovým semaforom.
ano, pri vystupe prilozit, a ono to zmeni na 30 minutovy....pripadne pri nastupe stlacit zakupit pcl, prilozit kartu a vybrat si aky listok ti treba...
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
Alex06
....a ano bral by som aj ja nieco pekne pohodlne atd,ale co ztoho ked napr aj nove sorky su zasmradene ked nie od mocu tak od riedidla,a zakazdym musim pozerat kde sadam.
...ozaj tie sedadla v elektricke maju byt mx myslim,budu plastove operadla a potah len na sedatku? na obr su pekne tvarovane,som zvedavy.