Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Adamcool #68633:
Tvojich nápadov s budovaním je troška veľa nie? Aj tak by sa to za našej existencie neurobilo všetko ? ? Ale zrušiť všetky a-bus linky z Ťahanoviec? To asi preháňaš nie? Išla by podľa tvojho návrhu električka na Furču a do obce Ťahanovce? Určite by museli ostať ešte nejaké a-bus linky, ale ako hovorím, nikto z "vyššej moci" o tom zrejme ani neuvažuje. Ja si myslím k tvojim návrhom, že ----- cez Hlavnú električky už nikdy nesprejazdnia, nebolo by to vhodné na okolnú statiku vzácnych objektov;
- znovusprevádzkovanie bývalej trate zozadu na stanicu- no neviem neviem či by to bolo nejako zvlášť efektívne ? ;
- nevidel som plány na normálnu trať električky do Ťahanoviec, takže neviem posúdiť, či tvoj návrh je lepší, ale zavádzať nejaké tunely je strašne nákladné, skôr by bolo lepšie zaviesť rovno metro ? , na Ťahanovciach by som skôr preferoval zatrolejovanie všetkých a-bus liniek na trolejbusové než električku, ale ja tam nebývam, takže....robte tam čo len chcete ?
Reply on: Kona #68632:
Úplne súhlasím s tým, že tie vlakoelektričky až tak veľa ľudí používať nebude. Slováci ešte nie sú pripravení na takýto spôsob dopravy alebo aby nechali svoje auto doma aj napriek tomu že sa niekam dostanú lacnejšie. Nechápem, na čo tak KOMPLIKOVANE robiť celú tú trať - 20 mostov, estakád, nadjazdov, podjazdov, prejazdov, vozovňa, terminál Sever... ZBYTOČNÉ! Za tie peniaze by sa dala prejazdniť Hlavná pre električky, vybudovať trať od NMM po Stanicu z druhej strany okolo mestského parku ako je "výhľadovo plánovaná" a aj napojiť práve od tejto novej trate električku na nejakú nepoužívanú vlečku do Magnezitkya potiahnuť ju hore na Ťahanovce a tam v tom prípade, že bude prudký sklon a nebude tam vedieť "po zemi" električka vyliezť tak by sa dal pod Americkou triedou pod cestou smerom do mesta urobiť tunel, ktorý by ústil do toho stredového pásu a tam by električka prešla na povrch. Bolo by to mimoúrovňové, omnoho lacnejšie a hlavne by sa mohli zrušiť všetky autobusové linky na THC, pretože električka by v meste a to už smerom na Stanicu alebo do mesta alebo na Terasu bola určite rýchlejšia a nestálo by sa v zápchach.
Reply on: veteran #68631:
Ja dúfam, že sa tu vlakoelektričky nezavedú. To by zase kvôli tomuto žvástu museli rozkopať okolie stanice a potom Hlinkovej kvôli napojeniu na železnicu. A vôbec, kto by ich využíval ako vlaky smerom na Moldavu, keď ešte železnice rušia spoje kvôli malému záujmu. A prečo je malý záujem? V cestovnom sú síce vlaky lacnejšie, ale smradobusy nás odvezú priamo do mesta, kdežto od vlaku musíme ísť niekedy až kilometer do dediny.
Radšej nech tie peniaze dajú DPMK na nové električky, alebo trolejbusy, lebo aj keď sa kúpi 46 nových električiek, stále zostane vo vozovom parku asi 15 starých T3 a VP KT-čka a T6-ky už tiež budú mať svoje roky, o trolejbusoch vtedy (asi v roku 2015) ani nehovorím, tam ich už bude treba skoro všetky vyhodiť.
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6819180/o-vlakoelektrickach-v-kosiciach-rozhodne-studia.html

Už sa asi zistilo, že sa celé tie roky kreslili superdrahé somariny. Ale ešte pre istotu sa to nechá overiť nezávislou štúdiou. Dúfam, že spracovateľ bude zo Žiliny a že bude opäť "za desať" ?
Reply on: veteran #68629:
...a "bezstarostný život rozjásaných davov pracujúcich" ? ? ?
Reply on: Tatranka #68627:
No náhodou... Keď to tu viedol kůl v plotě, tak boli dvaja dodávatelia busov ?
Reply on: cybernetic #68623:
Keby sa to týkalo iba autobusov... ? Tých tendrov je viac... ?
Reply on: myslavcan #68626:
Veru.Ostane jak kůl v plotě... ?
Reply on: cybernetic #68623:
Ešte šťastie, že takéto dohody pri obstarávaní autobusov nehrozia... Keďže ten (predpokladaný) chudák sám jediný účastník sa ani nebude mať s kým dohodnúť...
Reply on: cybernetic #68623:
Super
Reply on: cybernetic #68623:
"Náhoda" je blbec ?
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6820841/policia-pri-tendri-kosickej-nemocnice-pocuvala-hovory-a-citala-sms.html

" Peter H. ako majiteľ košickej firmy Pro – Tender, ktorá externe zabezpečovala nemocnici obstarávanie, mal o dohode oboch uchádzačov vedieť a zmanipulovanie tendra umožniť."


prispevok nie je OT,pretoze :
" DPMK organizuje tender v spolupráci s košickou firmou Pro - Tender s.r.o., ktorá je uvedená ako kontaktné miesto, kde sa budú ponuky aj otvárať."

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/133830/DPMK-vyhlasil-tender-na-autobusov-za-mil-eur



Reply on: 2TheMHDmarek #68620:
aha, ďakujem za objasnenie 🙂
Reply on: domosino #68618:
Doprava bude organizovaná asi ako pominulé roky (napr. v roku 2012: http://imhd.sk/ke/doc/sk/10858/Zmeny-v-prevadzke-linky-14-pocas-pretekov-Moris-Cup-2012-9-10-6-2012.html), oznam o tom ako to bude tento rok sme od DPMK ešte nedostali.
Reply on: domosino #68618:
Liiniy 20 a 20L zachádzajú k ZŠ na Bernolákovej. V smere z centra idú práve okolo magistrátu, no v opačnom smere som videl aj autobusy idúce cez Pražskú ?
Reply on: Sheep221 #68612:
sedliacky rozum... Dobre rozlisitelnych farieb mame k dispozicii zopar, preto pri malej sieti vieme ofarbickovat podla lubovole a pri velkej iba tie linky, ktore maju verejnosti co najviac udriet do oci... Tym padom jasne ze dostavaju prednost linky, ktore nie su autobusove. No mam schemy, kde sa medzi preferovane (farebne) linky dostali k metru a elektrickam aj vybrane autobusove linky, ktore obsluhovali casti mesta bez metra a eletricky a oznacenie si zasluzili. Podla mna na toto vsetko staci sedliacky rozum, naco nad tym vytvarat velke teorie...
ospravedlňujem sa zarušenie Vášho rozhovoru, ale mohli by ste mi povedat, prečo napr. 20 alebo 20L chodia cez magistrat? (smer Lorinčík...)....a ešte ako bude organizovaná doprava počas Moris Cupu na Jahodnej....Ďakujem za odpoveď....
Reply on: Vladimír #68616:
A čo Pardubice, Hradec -schémy, Mar.Lázně - tam dokonca aj farebné tabulky na vozoch už od 60-tych rokov.
Reply on: Sheep221 #68612:
"Farebne znacenia sa pouzivaju len na zeleznicnej trakcii, tj elektricky, metro, popripade nejaka lanova drah, alebo monorail. Autobusy sa farebne neznacia nikde."

Nepravda.
Kedy došlo k premenovaniu zastávky Na Kope, ktoré bolo asi natoľko utajované, že si to nevšimla ani táto stránka... Vyhľadávač DPMK aj android appka CG transit už používajú názov Myslava - Pri škole...

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.