Dobrý deň, v poslednej dobe mi behá hlavou niekoľko otázok a tak ich píšem do pléna:
1. Chodia vôbec revízori kontrolovať lístky aj do linky 11, alebo je to špeciálna linka pre rómov zadarmo? ?
2. Ako je to so skorým ranným príchodom vodičov autobusov, električiek a trolejbusov do garáží a vozovne, keď ešte nechodia žiadne prestriedky MHD Dopravného podniku? To sa všetci privážajú iba na autách, alebo je vypravený špeciálny bus, brika?
3. Keď prišlo VarioLF do DPMK tak dostal DPMK aj nejakú niekoľko sto stranovú " užívateľskú príručku" , alebo ju vedeli ovládať už od začiatku? ?
4. Neviete koľko kusov akých dĺžok autobusov plánuje DPMK kúpiť a na aký by mali byť pohon?
Vopred ďakujem všetkým, ktorí mi napíšu objasnenia týchto otázok ?
1. Chodia vôbec revízori kontrolovať lístky aj do linky 11, alebo je to špeciálna linka pre rómov zadarmo? ?
2. Ako je to so skorým ranným príchodom vodičov autobusov, električiek a trolejbusov do garáží a vozovne, keď ešte nechodia žiadne prestriedky MHD Dopravného podniku? To sa všetci privážajú iba na autách, alebo je vypravený špeciálny bus, brika?
3. Keď prišlo VarioLF do DPMK tak dostal DPMK aj nejakú niekoľko sto stranovú " užívateľskú príručku" , alebo ju vedeli ovládať už od začiatku? ?
4. Neviete koľko kusov akých dĺžok autobusov plánuje DPMK kúpiť a na aký by mali byť pohon?
Vopred ďakujem všetkým, ktorí mi napíšu objasnenia týchto otázok ?
....avšak ..nemohli by sme si vziať priklad od našeho hlavneho mesta ? minimalne do rannych špičiek by sa paar mercedesov zišlo ..či nie? .....a ešte otazka ...CNG? NAFTA? ELEKTRO ? ... neviem sice ako presne sa po technickej stranke držia naše Solarisi ale bol by som osobne asi za nich ?
stefco
http://www.dpmp.sk/zmluvy/zm130109023539~DPMP%2047-2012.pdf
Všetko však záleží od toho, aké podmienky si DPMK určí (napr. ak si povedia, že u klbákov chcú mať 5 dverovú verziu, víťazom sa stáva SOR). A keďže verejné obstarávanie na Slovensku je také, aké je, víťaz ani nemusí byť ten, kto ponúkne najnižšiu ponuku (samozrejme, že tak by to malo byť.)
Každá značka výrobcu autobusov má svoje pre aj proti, no najviac asi záleží na tom, ako sa bude s daným autobusom zaobchádzať. Ak bude vozidlo v nasadení vkuse celý deň, ak bude jazdiť po cestách pripomínajúcich tankodrom, ak bude voziť "vandalov" (čo sa žiaľ nedá príliš ovplyvniť) a ak samotný vodič bude jazdiť štýlom "tehla" na plyn, "tehla" na brzdy, tak to môže byť aj autobus s technológiou od NASA a po 2 rokoch bude vyzerať akoby mal odjazdených 8 rokov.
Tak držím palce, aby si vybrali správne, a najmä, aby mali cestujúci osoh z nových vozidiel. ?