Reply on: KVKV #63641:
Zaujímavý námet,ale vcelku zbytočný.Čo by človek robil na Alpínke na jeseň alebo cez zimu?Sedel v tej jednej krčme,kde namiesto piva dnes čapujú chcanky a jedlo je hnoj,o obsluhe nehovorím. Zlaté časy,keď sme sa išli v zime najesť špecialít sú bohužiaľ preč.Inak neviem.A tých jedenapol chatárov si dôjde pohodlne autom.Takže je dobré,tak ako to je,možno by bodlo predĺženie sezóny,viac vlakov,ale to je hlavne o peniazoch.
KVKV
čermelská dráha:
Keď už sme v oblasti scifi, tak nie dvojrozchodovú, ale predlžiť jednokolajku až k Havličkovej, elektrifikovať a nasadiť dva "tetrapaky", bola by možná celoročná prevádzka, malá dvojkolajná vozovňa by sa mohla postaviť na tom plácku vlavo asi 250m od havličkovej smerom do čermela.
Boli by sa hodili aj staré tatranské EMU89 ale už sú v čudu.