Reply on: TA #63647:
Viesť mala po predĺžení Poštovej ulice. V tom čase bola na Kuzmányho kompaktná zástavba rodinných domov a uličná sieť bola úplne odlišná od tej súčasnej. Domy tam boli prízemné, ojedinele poschodové, okrem toho ešte aj jedni kasárne. Domy mali relatívne úzke a dlhé parcely s hospodárskymi dvormi. Ulice bez akejkoľvek "ťažkej" úpravy = blatisté. Proste slovom, malo to ďaleko o mestskej zástavby. Už za monarchie to však chceli prestavať. Nestalo sa a za nich to urobili súdruhovia ? Viac sa dozvieš v ÚP z roku 1912: http://img16.imageshack.us/img16/4930/up1912popisky.jpg
Pôvodne som našiel len plánik. Postupom času som sa dopracoval aj ku niektorým popiskom a vysvetlivkám.
KVKV
čermelská dráha:
Keď už sme v oblasti scifi, tak nie dvojrozchodovú, ale predlžiť jednokolajku až k Havličkovej, elektrifikovať a nasadiť dva "tetrapaky", bola by možná celoročná prevádzka, malá dvojkolajná vozovňa by sa mohla postaviť na tom plácku vlavo asi 250m od havličkovej smerom do čermela.
Boli by sa hodili aj staré tatranské EMU89 ale už sú v čudu.