Reply on: Sarko #2083:
Mal si na mysli otvaranie dveri na oboch stranach vozidla v case, ked sa robila rekonstrukcia podchodov?Len vtedy bola zabezpecena nahradna doprava elektrickami- dvoma KTckami. Ale otvaranie dveri zaviselo len od vodica.Niektory otvoril aj lave, iny nie. Preto viac ludi vystupovalo vpravo, lebo nevedeli ci vodic otvori lave dvere,alebo nie.Ale ak to bude presne dane, ze sa budu otvarat aj lave,urcite viac ludi sa potlaci lavymi. Celkovo si vsak nedokazem predstavit vodicov, ktory sa pocas tohto vystupo-nastupovacieho chaosu predieraju medzi ludmi s igelitkami z jednej kabinky do druhej. Priznajme si, ktory vodic sa bude presuvat po vonku,mimo elektricky?Navyse kedma ruky obsadene osobnymi vecami, oblecenim a dalsich drobnosti potrebnych pre vykon sluzby? Uz teraz sa nehrnu na L5, lebo sa kazdu chvilu presuvaju z jednej kabiny do druhej. Elektricky su stroje, ale vodic je clovek, mal by mat urcitu kulturu prac. prostredia.
Hoci som oproti vam laik, tolko som vysledoval, ze L2 3 R1 na stanici ostro otacaju. Kolko 6-iek by stalo na opacnej konecnej, dve? Tie by sa tam zmestili, nie?

Vladimír
Vonkajšiu koľaj, slangovo tzv. "šestkovú" obsadzuje L6 a jedno poradie L5. Druhé poradie L5 zvykne vyčkávať na vratnej koľaji. Ostatné linky prechádzajú slučkou cez vnútornú "dvojkovú" koľaj.
S tým zachádzaním L6 a 9 k Optime to podľa mňa dobrý nápad nie je.
1. Museli by to byť všetko KT-čká.
2. Absolútna väčšina cestujúcich by brala zachádzku ako zdržiavanie dopravy (ani nehovoriac o L9 vo vzťahu Maratón - Jazero).
3. Komplikované otáčanie pri Optime - zastavíš na jednej zastávke, potom stojíš za úvraťou, čakáš kým vodič prejde vozňom atď., zastávka na druhej strane, no skrátka píliš zdĺhavé.
Re #2078 Sarko: Áno, na mestskú časť Moldavskej jednoznačne 10 min. interval patrí. Minimálne 10 min.