Reply on: 5 #11146:
No nie tak celkom. Pri električkách máš úplne rozdielne kapacity, rozdielnu spotrebu energií, rozdielnu životnosť atď...Nad odpoveďou na otázku, prečo sa vynašiel kĺbový autobus, som sa pousmial
Podľa mňa kĺbový autobus slúži na 2 veci, prvou je zvýšenie kapacity bez potreby skracovať interval a druhou riešenie hustých intervalov, kde by sa jednotlivé spoje vzájomne doháňali a chodili napr. zbytočne v dvojiciach za sebou. Podmienku hromadnosti Ti určite splní hoci aj 9 m autobus, pokiaľ máš na linke rozumný interval.

Sarko
Inak ja som hovoril len o tom, že zo strany dopravného podniku BY BOLO seriózne (nie, že tak aj urobí), ak už nakupuje len 15m verzie autobusov, aby adekvátne posilnil interval a ponuka kapacita zostala nezmenená. Nič mu nebráni, aby niečo podobné nemohol v určitých prípadoch zohľadniť aj v električkovej doprave.
A bonbónik na záver, nestačí, že zo 40 kĺbových električiek nám zostalo len 19?