Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: P1X3L3310 #68657:
opravené ?
Zo #6222 už miznú diely (v rýchlosti som si všimol že nemá tabule), takže ďalší plyňák to má zrátané ?
Reply on: Yogi616 #68653:
Odstavnu plochu pre 127 sorov? 😃
Reply on: veteran #68645:
Pri Shellke na Prešovskej vyrúbali stromy, nejdú tam niečo stavať? ?
Reply on: tbus #68651:
No v najhoršom to budú parkovať popri cestách ?
Reply on: Tatranka #68637:
co som pocul trolejbusova garaz bola stavana na 60 vozov, dnes je tam v noci 25 trolejbusov, zopar autobusov - nehnutelnosti, vonku parkuju este solarisy, historicaky, zopar vozov sa tam na noc este pomesti ? pripadne vyhodime nejake trolejbusy ?
Reply on: veteran #68649:
No hej, kyvadlovku sme si odskusali ked bolo zavedene myto. Ved autobusar skoro nestihol elektricku 😃
Reply on: 110mat110 #68646:
Áno, je to ďaleká budúcnosť. Tá štúdia, ktorú som spomínal, rieši spojenie Pereša, Lorinčíka, Poľova a Ľudvikovho dvora do veľkej miery ako rezervu po roku 2040. Vtedy už bude snáď RD po kompletnej rekonštrukcii. Ráta sa s prestavbou esíčka pred Perešom a preložkou RD na Poľove kvôli MÚK (ráta sa s podchodom pre peších). V novej štvrti je navrhnutých viacero zastávok AD. Ako stvorené na kyvadlovku nadväzujúcu na eRky.

No a teraz späť do reality ?
Reply on: 110mat110 #68646:
Myslím si, že v prípade, ak by rýchlodráha prešla rozsiahlejšou opravou (nemusí to byť nutne rekonštrukcia) a výmenou niektorých častí, cestovný čas z USS k SOŠA by sa dal ešte o 1 - 3 min. skrátiť aj bez výstavby nového mosta medzi zastávkami Perešská a OC Optima tak, aby električka bola min. rovnako rýchla ako autobus.
Reply on: veteran #68644:
Plánovanie je síce pekná vec, ale keďže ňet peňeži, ta tak skoro to ňebudze...
Leda cez nejaký predražený projekt...
Reply on: veteran #68640:
Toto je veeelmi daleka buducnost a pri dnesnom stave rychlodrahy nerealizovatelna. Staci, ak ja idem obcas domov R1. Radsej si pockam 10 minut na L20 ako by som mal prechadzat krizom cez vypadovku.
Reply on: veteran #68644:
A zabudol som dopísať prepojenie Masarykova-(Ľavobrežná)-Prešovská.
Reply on: 2TheMHDmarek #68643:
Netreba sa tváriť, že električka bude všeliekom na dopravné problémy Ťahanoviec. Nedostatočné napojenie je potrebné riešiť či už nejaká električka bude alebo nebude. Sídlisku by pomohlo predĺženie Európskej triedy smerom ku trati ŽSR a odtiaľ paralelne s ňou až po Severné nábrežie + vybudovanie Ľavobrežnej (tá sa mala postaviť spoločne s MÚK P/S, ale nejako z toho "zišlo").

Ale nie. Na ÚHA radšej kreslia polkilometrové estakády krížom cez Aničku smerom na Kostoliansku, ktorá by bola obrovským sústom aj pre diaľničiarov a ktorá privedie dopravu opäť len do toho istého uzla na Mieri...
Reply on: Kona #68634:
Obnovenie trate pozdĺž Mestského parku by umožnilo zaviesť tzv.okružné linky (napr.linka 6 s trasou Staničné námestie - NMM - Trieda SNP - Moldavská - Staničné námestie).

Trolejbusy by vďaka zlému dopravnému napojeniu sídliska nevyriešili v podstatne nič, zápche by sa nevyhli rovnako ako autobusy. Zaviesť električky nieje síce zlý nápad, lenže kto by ich využiť...
Reply on: Adamcool #68641:
Tunel na ŤHC nie je vôbec nutný. Sklon medzi Magnezitárskou a Americkou triedou je čosi okolo 5%, po Európskej triede cca 5,5%, po Ázijskej napr. okolo 4,5%. Medzi Amfiteátrom a Novou nemocnicou cca 5%. Keď to električka zvládne nad Amfikom, zvládne to aj na ŤHC ? STNka dokonca povoľuje maximálne stúpanie 7% u novonavrhovaných tratí.
Reply on: Kona #68634:
Reakcia na #68634 od Kona:
Priznávam, že je, ale tak z môjho pohľadu majú opodstatnenie. Ani naše deti podľa mňa toto čo som tu vymenoval nezažijú ?. No okrem tých, ktoré idú cez obec Ťahanovce, a maximálne tak 54 a 56 by som nechal, ostatné nosné linky (10, 27, 36) výrazne obmedziť na nejaký dobrý prestup na električku 🙂
- no mi nehovor, že v 21. storočí neexistujú prostriedky, metódy a postupy, ako tam tú električku priviesť späť. Keď pustia maximálne 15 km/h rýchlosťou a koľajnice sa dajú do nejakej extra super gumy (proti vibráciám) a koľaje sa budú mazať (aby neškrípali) neverím, že by sa nejako pamiatky poškodzovali
- bolo by to efektívne práve preto, že by to bola najrýchlejšia doprava na stanicu z Ťahanoviec a to je teda naozaj dosť frekventovaná trasa (beriem podľa 27)
- ten tunel som nedovysvetlil 😃 keby sme mali na Ťahanovce stúpanie napríklad 15 % a električka zvládne iba napríklad 10 % (úplné odhady, nemám presné vedomosti), tak by už pred kopcom začala električka stúpať a postupne by sa hoci po dlhšej trase ale predsa iba so stúpaním 10 % hore dostala a ten tunel by mal dokopy 30 - 50 metrov, len pod tie dva pruhy na Americkej triede.

Reakcia na #68635 od veteran:
K poslednému bodu: Určite tými 60 kĺbovými autobusmi, pretože ak som správne rátal tak ak z celkového počtu kĺbových autobusov odpočítame Citelisy, vyjde nám číslo okolo 25, ktoré by teoreticky mohli vyradiť a práve prebytok tých +/- 30 busov na túto výluku stačiť bude.
Reply on: Yogi616 #68638:
EÚ už toho popísala viac než dosť ? Trať sa tam môže plánovať. Stačí ponechať koridor v územnom pláne. Už boli spracované overovacie štúdie na rozšírenie priemyselnej a polyfunkčnej zóny od letiska ďalej na sever ku Svetlej puste a Červenému raku. Ak by sa to tam raz zrealizovalo, tak trať bude mať možno význam. No lenže zatiaľ sa ani momentálne vymedzená zóna nezaplnila.

Takisto sa robili štúdie na spojenie obytných zón Pereš, Poľov, Ľudvikov dvor do jedného skutočného kompaktného celku. Vtedy by výrazne narástol aj význam rýchlodráhy (taká druhá renesancia).

Ale či je toto reálne do roku 2050... Nevím, nevím.
Reply on: Tatranka #68637:
No čo, šak Jakabovičova pomsta jazdí na CNG a na VŠA je ešte tóóóľko voľných flekov (veď ani ten labdarúgó-stadión sa nejde stavať) ? Tak čo by sme 22-ročné provizórium ešte trochu nepredĺžili ?

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.