Výstavba novej nemocnice prinesie zlepšenie MHD

Cestovanie MHD k nemocnici by malo byť od septembra atraktívnejšie.

Mesto Banská Bystrica informovalo, že počas výstavby novej nemocnice plánuje od septembra posilniť a uprednostniť mestskú hromadnú dopravu pred individuálnom automobilovou dopravou. Dôvodom je nepriaznivá dopravná situácia pri Rooseveltovej nemocnici, ktorá sa počas stavebných prác ešte zhorší.

Linky MHD premávajúce k Rooseveltovej nemocnici by mali podľa návrhu mesta premávať častejšie a jazdné doby spojov majú skrátiť vyhradené jazdné pruhy pre vozidlá hromadnej dopravy v okolí nemocnice. Mesto tiež plánuje zriadiť bezplatné záchytné parkoviská pri obchodných centrách na okrajoch mesta, z ktorých by návštevníci nemocnice mohli pokračovať linkami MHD.

Zámerom mesta je otočiť súčasný nepriaznivý pomer medzi používateľmi individuálnej dopravy a verejnej dopravy pri návštevách nemocnice. Vedenie mesta predpokladá, že po zatraktívnení MHD by mohlo stúpnuť percento dochádzajúcich hromadnou dopravou z 27 % na 52 % (spolu so zdieľanou mobilitou). Okrem podpory MHD je plánované aj zlepšenie podmienok pre cyklistov a peších, čo spolu so spoplatnením parkovania pre nemocnicou podľa odhadov mesta zníži počet dochádzajúcich automobilmi zo 60 % na 27 %.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.