Cyklobusy v sezóne 2024 (11.5. – 29.9.2024)

V sezóne 2024 opäť premávajú cyklobusy do troch destinácií v okolí Banskej Bystrice.

Od 11. mája 2024 štartuje trinásta sezóna bystrického cyklobusu. Cyklobus ponúka tento rok 3 rôzne trasy zo Strieborného námestia (zastávkový cestovný poriadok):

  • do sedla Malý Šturec (7:55) každú sobotu, so zastávkou v Harmanci - jaskyňa (na požiadanie);
  • na Donovaly (9:55) v sobotu, nedeľu a vo sviatok, so zastávkou na Starých Horách (na požiadanie);
  • na Šachtičky (11:25) každú nedeľu a sviatok, so zastávkou na Ďumbierskej a v Nemciach (na požiadanie).

V sobotu premáva cyklobus na Donovaly a do sedla Malý Šturec, v nedeľu a sviatok na Donovaly a Šachtičky. V prípade nepriaznivého počasia cyklobus nemusí premávať. Kapacita cyklobusu je 38 bicyklov.

Cyklobus bude premávať počas víkendov a sviatkov od 11. mája do 29. septembra 2024. Objednávateľom dopravy je Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Cestovné je 2 € vrátane bicykla (Malý Šturec, Donovaly), resp. 1 € vrátane bicykla (Šachtičky, Dolný Harmanec, Staré Hory, Nemce). Lístky sa predávajú u vodiča autobusu.

Viac informácií nielen o cyklobuse, ale aj o pripravovaných podujatiach a novinkách v regióne Stredné Slovensko nájdete na www.centralslovakia.eu.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.