Turistický autobus na Kráľovu studňu (Turbus) v sezóne 2023 (13.5. – 29.10.2023)

Turistická autobusová linka na Kráľovu studňu premáva aj v tomto roku.

So štartom tohtoročnej turistickej sezóny bude od 13. mája 2023 do konca októbra premávať každý víkend a sviatok turistická autobusová linka Turbus na Kráľovu studňu.

Turbus premáva po trase Parkovisko Mičinská - Železničná stanica - Národná - Strieborné námestie - Harmanec jaskyňa - Kráľova studňa s pravidelným odchodom 8:40 z Banskej Bystrice a 15:50 z Kráľovej studne (zastávkový cestovný poriadok). Plánovaný príchod k Horskému hotelu Kráľova studňa je približne o 10:15 a naspäť do Banskej Bystrice približne o 17:16.

Cestovné na Kráľovu studňu je 5 € jednosmerne alebo 7 € obojsmerne, pričom spiatočný lístok platí aj na druhý deň, ak ním je nedeľa alebo štátny sviatok. Cestovné lístky je možné si vopred rezervovať telefonicky na čísle dopravcu 0918 792 746.

Turbus je určený pre peších turistov, preprava bicyklov je vylúčená. V prípade nepriaznivého počasia Turbus nemusí premávať.

Dopravu na turistickej linke zabezpečuje ZUTO - BUS, kontakt www.zutobus.sk, objednávateľom dopravy je Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko, www.centralslovakia.eu.

Aktuálne informácie vždy na www.kralovastudna.com a www.centralslovakia.eu.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.