Mesto podpísalo novú zmluvu na prevádzku MHD s oboma dopravcami

Doprava od januára je zabezpečená.

Mesto sa svojej stránke oznámilo, že v piatok 18. decembra 2020 podpísalo zmluvu s oboma dopravcami. Je teda zabezpečené prevádzkovanie MHD od 1. januára 2021 na dobu 10 rokov.

Dopravný podnik mesta Banská Bystrica ponúkol cenu 4,04 € bez DPH, maximálny priemerný vek trolejbusov 13 rokov a 3 "duálne" vozidlá. Po rokovaní sa podarilo cenu znížiť na 3,72 €.

SAD Zvolen ponúkol cenu 3,93 € bez DPH, maximálny priemerný vek autobusov 13 rokov a 34 nízkoemisných vozidiel. Po rokovaní sa podarilo cenu znížiť na 3,03 €.

Dopravcovia sa zároveň zaviazali, že dotácie získané z európskych projektov na obnovu vozidlového parku, budú príjmom mesta Banská Bystrica a nie dopravcov.

O tom, že uzavretie zmluvy bolo na spadnutie svedčí aj zaradenie 5 nových autobusov Iveco Urbanway 12M od polovice decembra 2020 a pokračovanie v opravách pri starších Citelisoch.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.