Obnovenie prázdninových cestovných poriadkov aj na linkách MHD Banská Bystrica (18. - 29.5.2020)

Po prímestskej doprave sa rozsah premávky rozširuje aj v MHD.

Mimoriadne cestovné poriadky liniek MHD platné od 20. apríla 2020 (založené na víkendových cestovných poriadkoch) končia v nedeľu 17. mája 2020. Od pondelka 18. mája 2020 sa vracia prázdninový režim premávky liniek MHD.

MHD bude premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovný deň - školské prázdniny. Linky, ktoré nemajú osobitný režim počas školských prázdnin, budú premávať podľa bežných cestovných poriadkov platných pre pracovný deň.

Nepremávajú spoje označené na zastávkových cestovných poriadkoch písmenom "c". Obmedzenie sa týka najmä liniek 3 6 24 25 27 34 41 80 a 90.

Naďalej je do vozidiel verejnej hromadnej dopravy povolený vstup len cestujúcim, ktorí sa chránia rúškom, prípadne šálom, šatkou alebo inou vhodnou alternatívou (odporúčame používať aj rukavice). Zároveň sa odporúča využívanie bezkontaktnej formy úhrady cestovného. Dopravcovia zabezpečia otváranie všetkých dverí na autobusoch a trolejbusoch bez toho, aby museli cestujúci využiť dotykový systém na dverách.

Mimoriadny prázdninový režim platí do odvolania piatku 29. mája 2020. Od pondelka 1. júna sa obnovuje bežný režim premávky liniek MHD.

Zároveň s obnovením bežného režimu bude aj dopravná kancelária fungovať počas bežných otváracích hodín.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: lackoele #1:
Autobusy vacsinou dopytove otvaranie dveri ani nemaju.

Je pravda, ze v aktualnom ozname (https://www.banskabystrica.sk/aktuality/2020/mhd-od-pondelka-18-maja-premava-v-prazdninovom-rezime/) sa o otvarani dveri nehovori. Takze zrejme to uz neplati.
Dopravcovia zabezpečia otváranie všetkých dverí na autobusoch a trolejbusoch bez toho, aby museli cestujúci využiť dotykový systém na dverách.
Ani jeden trolejbus to neráči robiť, autobusy väčšinou áno, tak načo sa tým hrdíte?