V Banskej Bystrici je zavedený prázdninový režim, od pondelka je povolený vstup do vozidla iba s rúškom (od 13.3.2020)

Od piatku 13. marca 2020 bude v MHD zavedené prázdninové obmedzenie.

© Henrich Kleiner

Na základe prijatých preventívnych opatrení na zamedzenie šírenia koronavírusu a v súvislosti s uzatvorením škôl bude od piatku 13. marca 2020 zavedený prázdninový režim.

MHD bude premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovný deň - školské prázdniny. Linky, ktoré nemajú osobitný režim počas školských prázdnin, budú premávať podľa bežných cestovných poriadkov platných pre pracovný deň.

Nepremávajú spoje označené na zastávkových cestovných poriadkoch písmenom "c". Obmedzenie sa týka najmä liniek 3 6 24 25 27 34 41 80 a 90.

Aktualizácia:

Na prímestských linkách v Banskobystrickom samosprávnom kraji je prázdninový režim zavedený od nedele 15. marca 2020. V pracovných dňoch nepremávajú spoje označené poznámkou "10", premávajú spoje označené poznámkou "11".

Zároveň dopravca pristúpil k obmedzeniu prevádzkových hodín v dopravnej kancelárii. Otvorená bude len v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 v pondelok, stredu a piatok.

Od pondelka 16. marca 2020 bude do vozidiel verejnej hromadnej dopravy povolený vstup len cestujúcim, ktorí sa budú chrániť rúškom, prípadne šálom, šatkou alebo inou vhodnou alternatívou (odporúčame používať aj rukavice). Zároveň ich vyzývame, aby využívali bezkontaktnú formu úhrady cestovného. Dopravcovia zabezpečia otváranie všetkých dverí na autobusoch a trolejbusoch bez toho, aby museli cestujúci využiť dotykový systém na dverách.

Mimoriadny prázdninový režim platí do odvolania. Obmedzenie bude zohľadnené vo vyhľadávači spojení /bb/planovac-cesty.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Kami #4:
uvidíme.
Reakcia na: Timmy #3:
Tomu veľmi neverím. Takto sú zatiaľ nastavené CP, ale situácia ešte môže zmeniť.
obmedzenia potrvajú do 27.3
Inak ilustracna fotka necakane dobre sadla na tuto situaciu. 🙂
Ja len doplním, že v prázdninovom režime od zajtra premáva aj prímestská doprava v kraji.