Zmena tarify z dôvodu zavedenia nákupu lístkov cez mobilnú aplikáciu (od 16.3.2019)

Zjednotenie podmienok SMS lístka a elektronického lístka cez mobilnú aplikáciu.

Od 16. marca 2019 bola rozšírená možnosť nákupu cestovných lístkov aj na mobilnú aplikáciu. Aplikácia CVAK je dostupná v App Store, aj v Google Play.

V tejto súvislosti došlo k zmene cenníka cestovného v MHD Banská Bystrica, tarify MHD, ako aj prepravného poriadku. Bol zavedený pojem elektronický lístok, ktorý platí pre SMS lístok, ako aj pre lístok zakúpený cez mobilnú aplikáciu. Pre elektronický lístok tiež boli upravené podmienky používania. Držiteľ elektronického lístka môže nastupovať prvými, rovnako aj druhými dverami vozidla MHD a vodičovi sa preukazuje len na vyžiadanie. Stále platí, že elektronický lístok je potrebné mať ešte pred nástupom. Pre potreby prepravnej kontroly je rozhodujúce porovnanie začiatku platnosti elektronického lístka a čas odchodu vozidla zo zastávky. V prípade poruchy mobilného zariadenia je možné dodatočné preukázanie platnosti elektronického lístka za manipulačný poplatok v zmysle tarify.

Dôležitou novinkou je zmena denného SMS lístka na 24 hodinový elektronický lístok. Ceny elektronických lístkov ostali bez zmeny, teda 0,79 € a 3,20 €.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.