Cyklobus v roku 2017 premáva aj do Podkoníc (13.5. - 1.10.2017)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Bystrický cyklobus premáva v sezóne 2017 na 4 trasách


Ilustračné foto © BB-Schuhu


Ako každú sezónu od roku 2012, aj v roku 2017 premáva v Banskej Bystrici cyklobus. Dopĺňa tak turistický autobus, ktorý zabezpečuje spojenie na Kráľovu studňu.

Cyklobus ponúka tentoraz 4 trasy zo Strieborného námestia:

- do sedla Malý Šturec (7:45), so zastávkou v Harmanci - jaskyňa

- na Donovaly (9:45), so zastávkou na Starých Horách

- do Podkoníc (13:00) každú sobotu, so zastávkou v Slovenskej Ľupči

- na Šachtičky (13:00) každú nedeľu a sviatok, so zastávkou na Ďumbierskej.

V sobotu premáva cyklobus na Malý Šturec, Donovaly a do Podkoníc, v nedeľu a sviatok na Malý Šturec, Donovaly a Šachtičky. Pleše nad Podkonicami sa nachádzajú v malebnom prostredí Nízkych Tatier a ponúkajú cyklotrasy tažšie i ľahšie, vhodné aj pre rodiny s deťmi.

„V rámci podpory ekologickej, nemotorovej dopravy budeme tento rok spomedzi cyklistov, ktorí si zakúpia cestovný lístok, každú jazdu žrebovať výhercov tričiek, reflexných pásikov a voľných lístkov na cyklobus. Raz mesačne bude v hre poukážka na celodenný výlet na e-biku so sprievodcom,“  informoval výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko Jiří Pěč.

Cyklobus verejnosti prináša Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko a mesto Banská Bystrica. Premáva počas víkendov a sviatkov od 13. mája 2017 do 1. októbra 2017.

Cena je 2 € vrátane bicykla (Šturec, Donovaly a Podkonice), resp. 1 € vrátane bicykla (Šachtičky, Horný Harmanec, Staré Hory, Slovenská Ľupča).

Dopravcom je na základe výsledku verejnej súťaže SAD Zvolen. V prípade zaplnenia kapacity cyklobusu bude operatívne k dispozícii aj posilový autobus.

Viac informácií nielen o cyklobuse, ale aj o pripravovaných podujatiach a novinkách v regióne Stredné Slovensko nájdete na www.centralslovakia.eu.

Aktualizácia k 10. júnu 2017:

na základe podnetov a pripomienok cestujúcich dochádza od 10. júna 2017 k úprave cestovného poriadku cyklobusu. Odchody na Malý Šturec a Donovaly sú posunuté o 15 minút (na 7:45 a 9:45) s cieľom zlepšenie nadväznosti na vlaky zo Zvolena a Brezna. Spiatočný spoj z Podkoníc je posunutý na skorší odchod (14:05), naopak nedeľný spoj zo Šachtičiek (15:30) opäť umožnuje krátke výlety po okolí. Zároveň dochádza k zreálneniu jazdnej doby na všetkých spojoch.


9.5.2017, úprava cestovného poriadku od 10. júna 2017 - 4.6.2017
-Kami, TS OOCR Stredné Slovensko-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.