Systém, ktorý popisuješ (uplyn. urč. času) je podľa mňa podstatne spoľahlivejší (v dnešných podmienkach) ako GPS hlásič. Jeho nevýhodou v BB je to špecifikum, že aj na najfrekventovanejších zastávkach sa stáva, že nikto nenastupuje a nevystupuje. Zastávky sa teda nedajú rozdeliť na stále a "na znamenie". Tým pádom môže nastať chyba v hlásení napr. z dôvodu, že vodič neotvorí dvere (a tým neposunie zastávku) a neprestaví ju ani na palubáku. A pokiaľ si to nevšimne, tak bude chodiť "o zastávku pozadu". Túto nevýhodu v BA riešime tak, že v palubákoch sú nahrané aj údaje o vzdialenostiach medzi zastávkami a keď je zastávka na znamenie, tak sa na palubáku automaticky prehodí aj bez otvárania dverí.
Tento GPS systém nefunguje na 100%. Neviem, či to je nepresným zadaním polohy zastávky, alebo nepresnosťou vyhodnotenia polohy GPS zariadením. Každopádne, stáva sa, že napr. voz stojí na zastávke a už hlási nasledujúcu zastávku (to by malo až po odchode zo zastávky). Na linke 1 dokonca raz ohlásilo zastávku "Úsvit" ešte pred vjazdom do zastávky "Štadlerovo nábr.". Takže je ešte čo vylepšovať... Ak ťa zaujíma, že kedy hlási aktuálnu a kedy nasledujúcu, tak hlási to "ako sa podarí". Stáva sa (keď je kratšia vzdialenosť medzi zastávkami), že ohlási "gong - nasledujúca zastávka XY, gong zastávka XY" tesne za sebou
Tento GPS systém nefunguje na 100%. Neviem, či to je nepresným zadaním polohy zastávky, alebo nepresnosťou vyhodnotenia polohy GPS zariadením. Každopádne, stáva sa, že napr. voz stojí na zastávke a už hlási nasledujúcu zastávku (to by malo až po odchode zo zastávky). Na linke 1 dokonca raz ohlásilo zastávku "Úsvit" ešte pred vjazdom do zastávky "Štadlerovo nábr.". Takže je ešte čo vylepšovať... Ak ťa zaujíma, že kedy hlási aktuálnu a kedy nasledujúcu, tak hlási to "ako sa podarí". Stáva sa (keď je kratšia vzdialenosť medzi zastávkami), že ohlási "gong - nasledujúca zastávka XY, gong zastávka XY" tesne za sebou

Papyr
Napriklad: uz teraz je cestovanie v relacii Kosice-Michalovce na pokraji znesitelnosti. Myslite si, ze niekoho napadne kupit 1 starsiu Karosu a zacat jazdit ako posila na tej linke? Nenapadne. Ked aj napadne, tak to nezrealizuje (napr. ja).
Pritom stat aspon na jednej svojej nohe je v tych autobusoch povazovane za vyhru - hlavne ze ta zobral a nenechal ta, ako tych tridsiatich, co sa nevosli, na mraze cakat 2,5 hodiny na dalsi.
Nech zije socializmus.