Rozmýšľali ste niekedy, prečo nie je intervalový cestovný poriadok na trati Bystrica-Zvolen? Ja som si to niekedy v minulosti vyhodnotil ako dôsledok jednokoľajnej trate a viac som nad tým neuvažoval.
Ale potom mi nedalo pokoj, že v okolí Prahy je intervalový cestovný poriadok aj na jednokoľajných tratiach s podobne hustou prevádzkou. Tak som si to skúsil nakresliť a výsledok je v prílohe.
Keďže je práve doba zverejňovania návrhov GVD na nasledujúci rok, je to zároveň môj návrh na úpravu, keby náhodou niekto z diskutujúcich pracoval na odbore dopravy BBSK.
Ale potom mi nedalo pokoj, že v okolí Prahy je intervalový cestovný poriadok aj na jednokoľajných tratiach s podobne hustou prevádzkou. Tak som si to skúsil nakresliť a výsledok je v prílohe.
Keďže je práve doba zverejňovania návrhov GVD na nasledujúci rok, je to zároveň môj návrh na úpravu, keby náhodou niekto z diskutujúcich pracoval na odbore dopravy BBSK.
Ale snáď nechcú prispôsobovať úroveň CP mentálne zaostalým aby potom aj tá úroveň služieb taká bola ako keby ju takí poskytovali ...
810zssk
Podla mna najlepsie by bolo prehladne linkove vedenie a cestovny poriadok v MHD formate (tak to myslim aj niektore linky v okoli BB maju).
Inak z tabulkovych CP mam najradsej tento format: https://www.idsjmk.cz/jrady/302.pdf?date=09.12.2018