Cyklobus tento víkend absolútne nezvláda - kapacita Karosy ako aj prívesu ani zďaleka nedokáže uspokojiť obrovský dopyt v prípade pekného počasia (ako máme tento víkend). Autobus je väčšinou plný už na Ďumbierskej a na Striebornom námestí majú smolu. Cestovný poriadok s krátkymi časmi medzi spojmi sa nedá dodržať a meškania sa počítajú na hodiny. Včera ráno sa autobusu na Panskú kolibu podarilo odísť zo Strieborného námestia až okolo 8:15 (a to vodiči pristavujú na Ďumbierskej v predstihu - už o 7:15). Dnes ráno spoj na Donovaly opusti zastávku na Ďumbierskej až o 10:15 (t.j. s meškaním 65 minút), keďže meškal aj predtým spoj na Panskú kolibu, tak pristavil až okolo 9:20 (odchod je 9:10) a mali ste vidieť ten pohľad, pod oporným múrom na Ďumbierskej nekonečne dlhá rada cyklistov - napočítal som ich 52! Je jasné, že medzičasom cyklisti čakajúci na Striebornom námestí už dávno stratili trpezlivosť a odišli po vlastnej osi (zopár sa ale rozhodlo čakať, no nemajú šancu). Cyklobus napokon išiel aj cez zastávku Strieborné námestie. Je tiež jasné, že stihnúť ďalší spoj o 11:00 na Králiky nebude možné a opäť bude meškať možno aj hodinu.
Teší ma, že je záujem o túto službu, ale je tiež jasné, že v prípade pekného počasia a očakávaného zvýšeného záujmu kapacita nepostačuje a cestovný poriadok sa nedá dodržať. Preto by som navrhoval posunúť odchod ranného spoja na Panskú kolibu skôr, alebo posnúť spoj na Donovaly neskôr. Ak má SAD ZV iba jeden príves, tak s tým nič nespravíme. Ale pokiaľ by bol ešte jeden príves a dispečing by pohotovo fungoval, tak mohli poslať zo Strieborného námestia ďalší autobus na Donovaly. Mrzí ma, že stále čoraz viac záujemcov o túto službu zostáva sklamaných, pretože sa nenašlo pre nich miesto v autobuse a prívese.
Teší ma, že je záujem o túto službu, ale je tiež jasné, že v prípade pekného počasia a očakávaného zvýšeného záujmu kapacita nepostačuje a cestovný poriadok sa nedá dodržať. Preto by som navrhoval posunúť odchod ranného spoja na Panskú kolibu skôr, alebo posnúť spoj na Donovaly neskôr. Ak má SAD ZV iba jeden príves, tak s tým nič nespravíme. Ale pokiaľ by bol ešte jeden príves a dispečing by pohotovo fungoval, tak mohli poslať zo Strieborného námestia ďalší autobus na Donovaly. Mrzí ma, že stále čoraz viac záujemcov o túto službu zostáva sklamaných, pretože sa nenašlo pre nich miesto v autobuse a prívese.
fonzo