Flying, v tých tvojich príspevkoch som si vybral, na čo budem výnimočne reagovať:
- hovoríš, že "kyvadlo" si vyberá najlepšie linky a SAD ZV necháva tie najhoršie v rámci MHD: veď SAD ZV má zmluvu o výkone vo verejnom záujme, takže pokiaľ chce mesto linku prevážajúcuc vzduch /L33/, SAD ZV ju vykoná a má ju zaplatenú ak je straovaá. Takže tento tvoj argument akosi stráca podstatu. POdstatou je, že v špičke zo Sásovej treba 10min, a to hádam aj všetko kĺb. Dnes ráno nízkopodlažák natrepaný full. Takže ak SAD ZV má najlepšiu linku /21/22/, už dávno sa mohol spamätať a jazdiť tam 10min intervalom, nie ako teraz. Nemyslíš?
- nedostatky má aj DPMBB, a to ma štve najmä pri označení vozidla. V danom prípade je zrejmé, že to je vina vodiča - flákača, lebo každý trolejbus má vybavenie na riadne označenie v zmysle zákona /čo o vašich vozoch povedať nemožno/, naviac 15Tr majú tabuľku aj v zdanom článku, kdežto kĺb SAD ZV ani jeden... Takže pokiaľ pôjdeme cestou počítania, v DPMBB sa takáto chyba vidí asi len na takmto spoji ako si spomínal /inú som zatiaľ nevidel/, takže by sa s tým mal spraviť konečne poriadok. Ale SAD ZV by aj pri najlepšiej vôli vodiča niektoré vozy neoznačil ako treba. A toto je myslím neporovnateľné.
Resumé: otázka na DPM - dôjde k náprave? Otázka na teba - dôjde u vás k náprave?
Toľko som chcel na dnešné ráno.
- hovoríš, že "kyvadlo" si vyberá najlepšie linky a SAD ZV necháva tie najhoršie v rámci MHD: veď SAD ZV má zmluvu o výkone vo verejnom záujme, takže pokiaľ chce mesto linku prevážajúcuc vzduch /L33/, SAD ZV ju vykoná a má ju zaplatenú ak je straovaá. Takže tento tvoj argument akosi stráca podstatu. POdstatou je, že v špičke zo Sásovej treba 10min, a to hádam aj všetko kĺb. Dnes ráno nízkopodlažák natrepaný full. Takže ak SAD ZV má najlepšiu linku /21/22/, už dávno sa mohol spamätať a jazdiť tam 10min intervalom, nie ako teraz. Nemyslíš?
- nedostatky má aj DPMBB, a to ma štve najmä pri označení vozidla. V danom prípade je zrejmé, že to je vina vodiča - flákača, lebo každý trolejbus má vybavenie na riadne označenie v zmysle zákona /čo o vašich vozoch povedať nemožno/, naviac 15Tr majú tabuľku aj v zdanom článku, kdežto kĺb SAD ZV ani jeden... Takže pokiaľ pôjdeme cestou počítania, v DPMBB sa takáto chyba vidí asi len na takmto spoji ako si spomínal /inú som zatiaľ nevidel/, takže by sa s tým mal spraviť konečne poriadok. Ale SAD ZV by aj pri najlepšiej vôli vodiča niektoré vozy neoznačil ako treba. A toto je myslím neporovnateľné.
Resumé: otázka na DPM - dôjde k náprave? Otázka na teba - dôjde u vás k náprave?
Toľko som chcel na dnešné ráno.
To je môj názor.
michalkobb
Pridrahé lacné cestovanie
BANSKÁ BYSTRICA - Poloprázdne trolejbusy a preplnené autobusy! Z cenovej "vojny" v mestskej hromadnej doprave (MHD) zatiaľ ťažia Banskobystričania - u zvolenského prepravcu totiž majú najnižšie cestovné v republike. Trolejbusmi patriacimi mestskému podniku však takmer nik necestuje. Kto zaplatí ich stratu?
Najnižšie päťkorunové cestovné zaviedol pre Banskobystričanov na piatich linkách zvolenský prepravca SAD približne pred mesiacom. Ľudia kvôli tomu prestali cestovať trolebusmi - je to totiž o deväť korún drahšie ako autobusmi. Ekologické vozidlá tak po meste premávajú poloprázdne! "Zatiaľ nevieme, aká
strata nám týmto vznikla, je to iba mesiac," vyhovára sa Juraj Jendrišák z DPMBB, ktorý trolejbusy prevádzkuje. "My sme zaznamenali mierny nárast cestujúcich, ľuďom sa nízke cestovné páči. Ide na náklady našej spoločnosti," opatrne vraví Marek Modranský zo SAD Zvolen, ktorá prevádzkuje autobusy. Na piatich linkách v meste takmer zbytočne premáva niekoľko trolejbusov. "Prípadnú stratu, ktorá vznikne mestskému dopravnému podniku, uhradí mesto," hovorí Miroslav Snopko z DPMBB. Nikto z kompetentných nechcel uviesť, do akej výšky je krytie strát v zmluve stanovené. Bystričania teda cestujú lacno, napokon za to však aj tak zaplatia na daniach.
Taký tradičný "novočasovský" článok - kopec výkričníkov, domnienok a vlastne nič nehovoriaci. Osobne kvitujem zastupcom DPMBB to, že dohromady nič redaktorovi nepovedali, pretože ako poznáme Nový Čas, dokáže prekrútiť aj neprekrútiteľné veci ? Dúfam, že v prípade Nového Času budú mlčať aj naďalej.
Re #28786 Cruise221: Ty máš 5 rokov? Kde v tomto článku vidíš nejakú zmienku o tom, že by sa mali rušiť trolejbusy?!? Skús najskôr článok prečítať, potom sa zamysli a až potom píš na fórum.